W budżetowych planach brak budowy skateparku. W ratuszu nadal nie ma jednoznacznych decyzji dotyczących inwestycji, o której w Rawie mówi się od lat…

erawaMiasto
komentarzy

Internauci serwisu eRawa.pl, którzy przeglądali nasz poprzedni wpis dotyczący budżetowych planów ratusza na 2014 rok, pytają co z budową skateparku w mieście. Ten pomysł powraca wśród inwestycyjnych planów już od wielu lat, jednak nadal nie doczekał się swojej realizacji. I choć burmistrz Eugeniusz Góraj podkreśla, że szansa na dopisanie takiego zdania zawsze istnieje, wśród kluczowych majątkowych wydatków na 2014 rok realizacja nie pojawia się…

Burmistrz Eugeniusz Góraj pytany o brak zapisu w budżetowych planach uspokaja, iż Rada Miasta tego typu zapis może zrobić w każdej chwili. Fakty są jednak takie, że nadal wśród decydentów daleko jest do jednoznacznych decyzji w tym temacie. Budowa skateparku, jak informuje burmistrz, była tematem rozmów w urzędzie, choć w przypadku tej inwestycji nadal jest zbyt dużo niewiadomych.

– Rozmawiałem o skateparku na posiedzeniu rady sportu. Konsultowaliśmy lokalizację oraz to, czy ten park trzeba wykonać w całości, czy może w części. Ja tak naprawdę nie mam odpowiedzi ile osób będzie korzystało z tych urządzeń. Może najpierw trzeba zrobić jakiś początek, później dobudowywać. To są urządzenia wolnostojące, kupowane oddzielnie, czyli z dobudowaniem też nie byłoby żadnego problemu – ocenia burmistrz Góraj.

> Budżetowe plany Rawy Mazowieckiej na 2014 rok do zobaczenia w naszym poprzednim wpisie.

Jak na razie brak budżetowych zapisów na pewno nie przybliża do realizacji tego inwestycyjnego zadania, co dość mocno rozczarowuje część rawskiej młodzieży.
– Widzę, że o młodzież zadbali… W sumie przejść się po chodniku to mega dobra opcja rozrywki na piątkowy wieczór, czy niedzielne popołudnie! – kwituje w komentarzach pod naszym wpisem Internauta Karol, poniekąd streszczając klimat opinii, który panuje wśród młodych mieszkańców miasta (kliknij tutaj i sprawdź nasze wpisy na facebok’u).

Ze wcześniejszych szacunków ratusza wynika, że koszt budowy skateparku w Rawie może wahać się od 100, do nawet 600 tysięcy złotych.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz