W piątek obchody 1. rocznicy śmierci Ks. prałata Mieczysława Iwanickiego. W programie uroczystości między innymi odsłonięcie pamiątkowej statuy…

erawaMiasto
komentarzy

W piątek, 8 sierpnia mija 1. rocznica śmierci Ks. prałata Mieczysława Iwanickiego. W Rawie Mazowieckiej przygotowano bogaty program uroczystości podkreślających pamięć o tym duchownym. Jednym z elementów piątkowych obchodów będzie odsłonięcie statuy Księdza Iwanickiego, która stanie na placu przed Szkołą Podstawową Nr 1.

Ksiądz Mieczysław Iwanicki cieszył się wyjątkową sympatią rawian. Aktywny udział w życiu Rawy Mazowieckiej sprawił, że także miasto i mieszkańcy w pierwszą rocznicę śmierci duchownego nie zapominają o nim. Zaplanowane uroczystości zgromadzą nie tylko rawian, lokalnych samorządowców, ale również przedstawicieli Diecezji Łowickiej, w tym Biskupa Łowickiego Andrzeja Franciszka Dziubę oraz Biskupa Seniora Józefa Zawitkowskiego.

Wszystkie wydarzenia związane z obchodami rocznicy śmieci prałata Mieczysława Iwanickiego zostały zaplanowane na piątkowe (08.08) popołudnie. Oprócz modlitwy przy grobie Księdza (godzina 17:30) oraz Mszy Świętej (18:00), na ten dzień przewidziano uroczystości na skwerze przy Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum Nr 1, który nosi imię prałata. Jednym z ważniejszych punktów programu  jest odsłonięcie Statuy Ks. Mieczysława Iwanickiego.
–  Będzie to rzeźba z drewna, przedstawiająca Księdza obejmującego dwoje dzieci. Nie będzie to płaska figura, tylko pionowa rzeźba z jednego, szerokiego kloca drewna, wysokiego na trzy metry – opowiada Jolanta Kosińska z Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej.

Poniżej szczegółowy plan piątkowych uroczystości:

17:30 Modlitwa przy grobie Ks. prałata  Mieczysława Iwanickiego,
18:00 Msza Św. w kościele (Przewodniczy Biskup Łowicki, koncelebrują Prałaci z Kapituły Katedralnej oraz inni kapłani),
19:15 Przemarsz z kościoła na skwer przy Szkole Podstawowej Nr 1 oraz Gimnazjum Nr 1,
19:35 Uroczystości przy Skwerze – nadanie imienia i odsłonięcie Statuy Ks. prałata Mieczysława Iwanickiego:
– wystąpienie Dyrektor Gimnazjum Nr 1,
– program artystyczny przygotowany przez SP Nr 1 i Gimnazjum Nr 1,
– przemówienie Przewodniczącej Rady Miasta,
– podpisanie Aktu pamiątkowego uroczystości,
– wmurowanie Aktu pamiątkowego,
– odsłonięcie statuy Ks. prałata (Biskup, Burmistrz i Proboszcz),
– wystąpienie przedstawiciela rodziny Ks. prałata,
– przemówienie Burmistrza,
– słowo Ks. Biskupa.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz