W trosce o los wszystkich mieszkańców powiatu rawskiego. Władze samorządowe jednogłośnie podjęły decyzję o rozbudowie szpitala św. Ducha

erawaPowiat
komentarzy
Rawski szpital w budowie. Rozpoczęta w ubiegłym roku rozbudowa istniejącego kompleksu to nie koniec planów rozwojowych obiektu. 
Podczas dzisiejszej (17.05) XLV sesji Rady Powiatu Rawskiego oraz Rad Miast i Gmin z terenu powiatu rawskiego samorządowcy pochylili się tylko nad jednym punktem, jaki znalazł się w programie posiedzenia – „Przyjęcie wspólnego stanowiska w sprawie rozbudowy Szpitala im. Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej”. Głosowanie było jawne i odbyło się przez podniesienie ręki. We właściwym momencie wszyscy radni podnieśli ręce i tym samym jednogłośnie zagłosowali za dalszą rozbudową placówki. 

Na budowę nowego pawilonu szpitalnego potrzebne jest około 40 mln zł. Wspólne stanowisko samorządowców zostanie przesłane do władz państwowych w celu uzyskania wsparcia finansowego. 

Przypomnijmy, w ubiegłym roku rozpoczęta została rozbudowa istniejącego kompleksu o nowy, dwukondygnacyjny budynek bloku operacyjnego wraz z oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii. (Pisaliśmy o tym –> tutaj.) Prace te mają zakończyć się w listopadzie bieżącego roku. Teraz Zarząd Powiatu Rawskiego planuje dalszy rozwój, decyzje swe argumentując potrzebą dalszej konieczności modernizacji szpitala i poszerzania zakresu jego działalności. Tym samym, przy istniejącej placówce miałby powstać kolejny blok w celu utworzenia geriatrii i opieki długoterminowej. Jak czytamy w podjętym stanowisku: „Aby to uzyskać powstanie nowy trzykondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni użytkowej około 2200 m2. Zlokalizowane tam zostaną: oddział jednego dnia, pracownia endoskopii, oddział chirurgii ogólnej, oddział ginekologii wraz z blokiem porodowym. W uwolnionych pomieszczeniach szpitala ulokowany zostanie oddział geriatrii oraz opieki długoterminowej”. 

Wnioski o dofinansowanie już zostały złożone. 25 lutego 2022 roku Zarząd Powiatu Rawskiego wnioskował o wsparcie ze środków Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” o łączną kwotę 20 mln zł. 

 

fot. Przekrój nowego bloku


To jednak nie koniec nowości związanych ze szpitalem w Rawie Mazowieckiej. Na dzisiejszym posiedzeniu Zarząd Powiatu Rawskiego podjął decyzję o rozpoczęciu budowy budynku, w którym będzie mieściła się pracownia rezonansu magnetycznego. Środki na sfinansowanie tego projektu będą w części pochodzić z ugody ze Spółką Szpitale Powiatowe w Łasku (dawniej Centrum Dializa z Sosnowca, czyli byłego zarządcy rawskiego szpitala), w ramach której pozyskano 4 mln zł (po 2 mln zł Powiat i SPZOZ).

Więcej zdjęć z dzisiejszej sesji znajdziecie w naszej galerii

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz