Widzisz niebezpieczeństwo w wodach rawskiego zalewu? Zadzwoń pod numer alarmowy

erawaMiasto
komentarzy

Rawski WOPR rozpoczyna patrole na wodach Zalewu Tatar. Motorówka z ratownikami będzie towarzyszyć nam do końca lata. 

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a wraz z nimi pojawia się coraz więcej korzystających z akwenu w Rawie. Podobnie jak w latach ubiegłych, o bezpieczeństwo rawian i przyjezdnych gości zadbają ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rawie Mazowieckiej. 
– Patrole rozpoczynamy od 18 czerwca, czyli dzisiaj i będziemy je kontynuować aż do 12 września. Spotkacie nas w weekendy i dni świąteczne– mówi prezes rawskiego WOPR Sebastian Zbiros. 

Nie zdajemy sobie sprawy jak istotna jest obecność ratowników, póki nie spojrzymy w ubiegłoroczne statystyki. WOPRowcy w Rawie Mazowieckiej interweniowali kilkadziesiąt razy. Nie w każdym roku na naszym akwenie dochodzi do wypadków, jednak zeszłoroczne lato pokazało, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie pod względem ratowniczym naszego zalewu. 

Patrole odbywać się będą:
* w piątki w godzinach 15:00 – 19:30:00,
* w soboty, niedziele i święta w godzinach 10:00 – 20:00. 

Jeśli będziecie potrzebować pomocy nad wodą lub zauważycie niepokojące zdarzenie, skorzystajcie z numerów alarmowych:
* WOPR w Rawie Mazowieckiej dołączył do ogólnopolskiego numeru ratunkowego nad wodą 601 100 100 
* oraz  782 543 843 – bezpośredni numer do patrolu pełniącego dyżur.

Podane numery obowiązują w czasie patrolowania wód zalewu przez WOPR w Rawie Mazowieckiej. W innych dniach z numeru alarmowego 601 100 100 zdarzenie zostanie przekierowane do właściwych służb ratowniczych. 

Patrole na wodach Zalewu Tatar finansowane są przez Wojewodę Łódzkiego, Burmistrza Rawy Mazowieckiej oraz ze środków własnych Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz