Widzisz niebezpieczeństwo w wodzie? Dzwoń pod numer alarmowy

erawaSport
komentarzy

Rawski WOPR rozpoczyna patrole na wodach Zalewu Tatar. Motorówka z ratownikami będzie towarzyszyć nam do końca lata. 

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a wraz z nimi pojawia się coraz więcej korzystających z akwenu w Rawie. Podobnie jak w latach ubiegłych o bezpieczeństwo rawian i przyjezdnych gości zadbają ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rawie Mazowieckiej. 
– Patrole rozpoczynamy od 11 czerwca, czyli dzisiaj i będziemy je kontynuować aż do 6 września. Spotkacie nas w weekendy i dni świąteczne. W związku z epidemią, w tym roku spodziewamy się dużo większej liczby osób, które zamiast wyjeżdżać gdzieś dalej, skorzystają ze zbiornika w naszym mieście – mówi prezes rawskiego WOPR Sebastian Zbiros. 

Nie zdajemy sobie sprawy jak istotna jest obecność ratowników, póki nie spojrzymy w ubiegłoroczne statystyki. WOPRowcy w Rawie Mazowieckiej interweniowali kilkadziesiąt razy. Z czego kilka z nich było naprawdę poważnych. 
– W roku ubiegłym trzykrotnie wzywaliśmy Zespół Ratownictwa Medycznego. Jeden z tych przypadków był naprawdę ciężki. Ratownik z naszego patrolu przeprowadzał resuscytację krążeniowo-oddechową, tym samym ratując życie osobie wypoczywającej nad wodą – dodaje prezes Zbiros. 

Nie w każdym roku na naszym akwenie dochodzi do aż tylu wypadków, jednak zeszłoroczne lato pokazało, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie pod względem ratowniczym naszego zalewu. 

Patrole odbywać się będą:
* w piątki w godzinach 15:00 – 20:00,
* w soboty, niedziele i święta w godzinach 10:00 – 19:00. 

Jeśli będziecie potrzebować pomocy nad wodą lub zauważycie niepokojące zdarzenie, skorzystajcie z numerów alarmowych:
* po raz pierwszy WOPR w Rawie Mazowieckiej dołączył do ogólnopolskiego numeru ratunkowego nad wodą 601 100 100 
* oraz  782 543 843 – bezpośredni numer do patrolu pełniącego dyżur.

Podane numery obowiązują w czasie patrolowania wód zalewu przez WOPR w Rawie Mazowieckiej. W innych dniach z numeru alarmowego 601 100 100 zdarzenie zostanie przekierowane do właściwych służb ratowniczych. 

Patrole na wodach Zalewu Tatar finansowane są przez Wojewodę Łódzkiego oraz ze środków własnych Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz