Więcej policyjnych patroli na terenie Rawy Mazowieckiej. Mundurowych spodziewajcie się już teraz

erawaMiasto
komentarzy

Wraz z początkiem kwietnia w Rawie Mazowieckiej ruszyły ponadnormatywne patrole policji. W sumie do końca listopada będzie ich aż 500. 

Więcej policyjnych patroli to wynik umowy podpisanej między Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka a Komendą Powiatową Policji w Rawie Mazowieckiej.
– Kolejne tego typu porozumienie zostało podpisane przez lokalne władze z przedstawicielami służb mundurowych. Policjanci zgodnie z zawartą umową pełnią służbę prewencyjną, są to dodatkowe patrole piesze. Celem przewodnim takich służb jest poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego – tłumaczy sierż. sztab. Agata Krawczyk. 

Funkcjonariusze będą kierowani w najbardziej zagrożone miejsca, ale również takie, które wynikają z bieżących potrzeb mieszkańców. W ramach podpisanej umowy policjanci będą pełnić 500 dodatkowych służb  na terenie całej Rawy.

O celowości służb ponadnormatywnych świadczą ubiegłoroczne wyniki. Mundurowi pełniący służbę w ramach patroli dodatkowych wylegitymowali 2238 osób, pouczyli za popełnione wykroczenia 521 osób, skontrolowali 127 pojazdów, mandatami ukarali 71 osób. W miejscach publicznych przeprowadzili 262 interwencje, a interwencji domowych 53. Policjanci sporządzili też 11 wniosków o ukaranie do sądu w związku z popełnionymi wykroczeniami, ujawnili 1 nieletniego zagrożonego demoralizacją, w PDOZ osadzili 4 osoby, zatrzymali 4 sprawców przestępstwa i 3 osoby poszukiwane. Funkcjonariusze zatrzymali również 1 dokument uprawniający do kierowania pojazdami i 6 dowodów rejestracyjnych.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz