Wiktoria Wróbel wielką wygraną międzynarodowego turnieju tenisa stołowego. Zawodniczka reprezentująca Rawę Mazowiecką pokonała wszystkie rywalki

erawaSport
komentarzy

Wiktoria Wróbel podbija Europę. 11-letnia wychowanka LTSR Buczek, reprezentująca w tym sezonie MLUKS „Dwójka” Rawa Mazowiecka zajęła pierwsze miejsce na podium podczas międzynarodowego turnieju „STIGA Masters Minimes”.

Do zawodów, które rozegrano w Belgii w dniach 28-29 października, ETTU zaprosiła 14 najlepszych w Europie młodziczek i młodzików. Podopieczna trenera Longina Wróbla, wygrywając turniej „małych mistrzyń”, potwierdziła przynależność do ścisłej europejskiej czołówki w swojej kategorii wiekowej.

W 1/8 finału Wiktoria Wróbel pokonała 3:1 reprezentantkę gospodarzy Eloise Duvivier, a w ćwierćfinale ograła 3:0 Portugalkę Ines Fernandes. W półfinale Wiktoria spotkała się z niemiecką nadzieją w tej dyscyplinie sportu, a mianowicie Annetą Kaufmann. Tym razem polska nadzieja tenisa stołowego okazała się lepsza wygrywając 3:1. Przypomnijmy, że dwa miesiące temu podczas mistrzostw Europy żaczek we Francji, nasza Wiktoria uległa Niemce w meczu o brązowy medal 3:0.

W finale przeciwniczką zawodniczki reprezentującej Rawę była rozstawiona z nr. 1 Białorusinka Veranika Varabyova. Varabyowa podobnie jak Kaufmann jest zawodniczką znacznie wyższą, mocniejszą fizycznie, a przede wszystkim grającą bardzo niewygodnym (szczególnie dla młodszych zawodniczek) stylem defensywnym. Na szczęście Wiktoria zagrała znakomite spotkanie i niespodziewanie gładko pokonała Białorusinkę 3:0. Trzecie miejsce przypadło dla Kaufmann.

Zwycięstwo w europejskim turnieju najlepszych młodziczek to największy sukces w zaledwie 5-letniej karierze sportowej Wiktorii Wróbel. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.