Wracały z pracy pieszo S8. Kobiety pokierowała nawigacja

erawaPowiat
komentarzy

Policjanci z rawskiej komendy pomogli trzem kobietom, które po wpisaniu w nawigację adresu bez zastanowienia się weszły na drogę ekspresową S8. Funkcjonariusze przewieźli kobiety pod wskazany adres w Rawie Mazowieckiej, po drodze tłumacząc na jak duże niebezpieczeństwo naraziły siebie idąc drogą, na której zabroniony jest ruch pieszych.

Do zdarzenia doszło wczoraj (10.10) o godzinie 23:00. To właśnie wtedy policjanci otrzymali informację od zaniepokojonych kierowców o trzech na ciemno ubranych osobach idących drogą ekspresową S8 w kierunku Wrocławia.
— Kobiety od niedawna zamieszkują w Rawie, wyszły z pracy, wpisały w nawigację adres miejsca zamieszkania i nie zastanawiając się jaką drogą prowadzi ich urządzenie weszły na drogę ekspresową, gdzie ruch pieszych jest zabroniony – mówi asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Trzy kobiety zostały przewiezione przez patrol policji do miejsca zamieszkania. Na szczęście nie doszło do żadnej tragedii na drodze. Funkcjonariusze całą drogę tłumaczyli pieszym, jak bardzo to zachowanie było nieodpowiedzialne i niebezpieczne.
— Pamiętajmy o tym, że zgodnie z obowiązującymi przepisami na drodze ekspresowej, potocznie nazywanej drogą szybkiego ruchu, dopuszcza się jedynie ruch samochodów i motocykli. Nie mogą więc pojawić się na niej piesi, rowerzyści czy też pojazdy zaprzęgowe. Przypominamy także, że nasze bezpieczeństwo w bardzo dużej mierze zależy od nas samych oraz od tego jakim szacunkiem wykażemy się w stosunku do obowiązujących przepisów. Ich lekceważenie, ignorowanie oraz własna, często błędna interpretacja, nigdy nie doprowadzą do czegoś dobrego. Przy korzystaniu z urządzeń wspomagających – typu nawigacja, zachowajmy zawsze zdrowy rozsądek i nie zawierzajmy „ślepo” urządzeniom – tłumaczy asp. Agata Krawczyk. 
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz