Wspólnie pomóżmy Miśkowi! Wciąż brakuje 15 tysięcy złotych na podjazd dla niepełnosprawnego rawianina…

erawaMagazyn
fot. Magdalena Wołk Fotografia
komentarzy

Pan Mirosław Ferensztajn, przez mieszkańców Rawy dobrze znany jako Misiek, pilnie potrzebuje 15 tysięcy złotych na dokończenie budowy podjazdu dla wózka inwalidzkiego, na którym się porusza. Rawscy Internauci na tę potrzebę zareagowali wyjątkowo, organizując na rzecz rawianina spontaniczną aukcję. Na niej już dziś odszukać można kilkadziesiąt niepowtarzalnych przedmiotów.

Ta inwestycja jest jednym z priorytetów, które od razu polepszyłyby komfort życia Pana Mirosława. Mężczyzna od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim. Niezwykła pogoda ducha i zaangażowanie chociażby w kulturalne życie miasta to rozpoznawalne znaki popularnego Miśka. Rawianinem na co dzień zajmuje się w pełni oddana mu siostra, Pani Wanda. I choć uchyliłaby mu nieba, jej zdrowie zaczęło szwankować. Wciąganie nawet po kilka razy dziennie ciężkiego wózka z bratem rujnuje jej kręgosłup. Dlatego potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Pani Wanda połowę kwoty potrzebnej na wybudowanie podjazdu otrzymała z PFRON, jednak drugą połowę musi uzbierać sama. Na koncie wciąż brakuje około 15 tysięcy złotych, za które ma być dokończony podjazd.
– Przybliżona wycena tej budowy to 50 tys. zł. PFRON daje 50% czyli 25 tys. Z pieniędzy na wózek zostało mi 2200 zł, a ze zbiórki korków mamy 2257, razem 4457.zł. Będę spłacać z 10 lat. Czy warto? Warto! Nareszcie będzie podjazd dla wózka. Skończy się wciąganie i zjeżdżanie po schodach. Wreszcie przestanę się bać, że wózek wyślizgnie mi się z rąk. I wreszcie skończy się przenoszenie z wózka do wózka – pisze w oficjalnym liście Pani Wanda, siostra Miśka.

Z pomocą ruszyli Internauci, którzy zorganizowali „Aukcję dla Miśka”, z której całkowity dochód zasili konto Mirosława Ferensztajna. Wciąż zbierane są fanty na licytację, liczy się każdy drobiazg, może to być konkretna rzecz lub usługa. Zainteresowanie pomocą cieszy wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia.
– Nie mieliśmy pojęcia, że ta akcja osiągnie takie rozmiary, jesteśmy zaskoczeni takim odzewem. Niesamowite, jak ludzie, firmy i instytucje chcę pomagać. Kwoty niektórych darowizn, czy bonów osiągają niewiarygodnie duże wartości. Teraz wierzę, że nam się uda – odpowiada Katarzyna Kierner, jedna z organizatorek aukcji.

Zachęcamy więc do przyłączenia się do aukcji, zarówno teraz, jak i później przy licytowaniu fantów. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć na facebook’owym wydarzeniu „Aukcja dla Miśka” – kliknij tutaj lub od Katarzyny Kierner, która dostępna jest pod numerem telefonu 509 614 135.

Mirka Ferensztajna można też wesprzeć robiąc bezpośrednią wpłatę na jego konto bankowe:
76929100010048695030000010
BANK SPÓŁDZIELCZY w BIAŁEJ RAWSKIEJ. FILIA NR 2 w RAWIE MAZOWIECKIEJ ul.TOMASZOWSKA 10 J. 96-200 RAWA MAZ.w

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz