„Wszystko co będziemy robić, musimy robić dla ludzi i przez ludzi”. Dariusz Misztal oficjalnie przejął fotel burmistrza Rawy Mazowieckiej…

erawaMiasto
komentarzy

Uroczyście wypowiedziane słowa przysięgi i kilkuminutowe przemówienie streszczające główne założenia pracy na najbliższe cztery lata. Tak wyglądało oficjalne przejęcie władzy w mieście przez Dariusza Misztala. W piątek (5.12) odbyła się II sesja Rady Miasta VII kadencji.

Po 12-latach w Rawie Mazowieckiej doszło do ważnej zmiany na stanowisku burmistrza miasta. W piątek funkcję oficjalnie przejął Dariusz Misztal. Uroczysta sesja Rady Miasta stała się dobrą okazją zarówno do podsumowania planów na najbliższe cztery lata, jak i do podziękowań. Na sali nie zabrakło bowiem ustępującego z funkcji – Eugeniusza Góraja.

Nowy burmistrz swoje pierwsze wystąpienie rozpoczął od nawiązania do minionych 12 lat rządów zespołu poprzednika. Dariusz Misztal podkreślał, że miasto przez ten czas znacząco się rozwinęło, co stało się nie tylko dzięki pracy samorządowców, ale także dobrej koniunkturze w kraju. Jak mówił obejmujący funkcję burmistrz, zbliżające się cztery lata pod tym kątem będą o wiele trudniejsze.
– Sytuacja dzisiejsza jest nieco inna. Stawia to przed nami wyzwania, które ja, jako burmistrz, będę musiał mieć na uwadze. Istniejące zadłużenie, przy jednoczesnym zaostrzeniu kryteriów jego obsługi, zmusza nas do przyjęcia działań zabezpieczających możliwości finansowania trwających i planowanych projektów inwestycyjnych – podkreślał.

Całość przemówienia oraz fragmenty wystąpień Eugeniusza Góraja i Józefa Matysiak do zobaczenia w materiale wideo.

Wśród priorytetów kadencji jest przede wszystkim zahamowanie spadku liczby mieszkańców miasta. Dariusz Misztal chce tworzyć miasto przyjazne młodym ludziom.
– Miasto to ludzie. Nie stać nas na utratę młodzieży wyjeżdżającej w poszukiwaniu pracy za granicę, czy do wielkich aglomeracji. Naszym najważniejszym zadaniem jest budowa takiego miasta, w którym młode rodziny znajdą jak najlepsze miejsce do pracy, życia i rozwoju. Wszystko co będziemy robić, musimy robić dla ludzi i przez ludzi – dodawał początkujący pracę samorządowiec.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Jeśli chodzi o pierwsze decyzje nowego włodarza, zebrani mieszkańcy poznali między innymi nazwisko zastępcy burmistrza. Na to stanowisko powołany zostanie Tomasz Nowicki, najbliższy współpracownik Dariusza Misztala, który mieszkańcom dał się szerzej poznać podczas tegorocznej kampanii. Burmistrz zapewniał również o ważnych projektach, które będą realizowane. Wśród nich jest chociażby rewitalizacja miasta, stały rozwój sportowej, rekreacyjnej oraz kulturalnej przestrzeni. Prawo i Sprawiedliwość do wyborów w Rawie szło z hasłem stworzenia w mieście centrum edukacyjno-historyczno-rozrywkowego na bazie rawskiego zamku.
– Zamierzamy szeroko rozwinąć ofertę kulturalną naszego miasta i prowadzić ją w sposób sprzyjający patriotycznemu, obywatelskiemu i chrześcijańskiemu wychowaniu nowych pokoleń – puentował Dariusz Misztal.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz