Wyjątkowe i jedyne pierwsze rozpoczęcie roku szkolnego w rawskim Katoliku. 36 uczniów zaczęło edukację w nowej szkole…

erawaMiasto
komentarzy

Katolickie Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej po raz pierwszy rozpoczęło rok szkolny. Niełatwy początek tworzenia placówki znalazł swój finał, teraz poprowadzi ją dyrektor Danuta Doroba.

36 pierwszoklasistów wraz z początkiem roku szkolnego (4.09) rozpoczęło edukację, a tym samym funkcjonowanie Katolika w Rawie Mazowieckiej. Poniedziałkowa inauguracja zgromadziła w budynku Szkoły Podstawowej nr 4, czyli aktualnej siedzibie placówki, nie tylko uczniów, ich rodziców, nauczycieli, ale także wielu samorządowców, osób związanych z różnymi szczeblami oświaty, a także duchownych. 

Placówka o której mowa powstała z inicjatywy ks. Konrada Świstaka. Utworzył on ją z pomocą wielu osób, aby, jak wielokrotnie to podkreślał, wpajać młodym ludziom podstawowe wartości hołodwane przez Papieża Polaka. 
– Rawę połączyły dwa pomniki. Pomnik Jana Pawła II, który jest w centrum Rawy Mazowieckiej i ten żywy pomnik, który my tworzymy poprzez dar nowej szkoły im. św. Jana Pawła II – ks. Konrad Świstak. 

Dzień inauguracji był bardzo ważny, ponieważ już nigdy się on nie powtórzy i to właśnie te pierwsze klasy będą współtworzyć szkołę. Z istotnym przesłaniem do uczniów, ale też i ich rodziców zwróciła się dyrektor Katolika Danuta Doroba. 
– Pamiętajcie, że nie ma głupich pytań, są tylko niemądre odpowiedzi. Dlatego od pierwszego dnia na zajęciach starajcie się uważać, myśleć co do Was mówi nauczyciel, zadawać pytania. Jeśli czegoś nie rozumiecie, pytajcie od razu. Bo następnego dnia może być odwrotnie, nauczyciel zapyta i będzie ocena. (…) Chciałabym, aby nasze liceum było szkołą bez korepetycji. Ja w to wierzę dzięki moim wspaniałym nauczycielom – mówiła podczas inauguracji dyrektor Danuta Doroba. 

W pierwszym roku funkcjonowania do liceum uczęszczać będzie 36 osób, które stworzyły dwie klasy. Ich wychowawcami zostały Maria Fastyn i Jolanta Łęczycka. 

Więcej zdjęć z inauguracji Katolika można zobaczyć tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz