Wypadek na ulicy Tomaszowskiej. 65-letnia rawianka poważnie potrącona na przejściu dla pieszych…

erawaMiasto
komentarzy

65-letnia rawianka potrącona na przejściu dla pieszych na ulicy Tomaszowskiej. Do poważnego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 18:00. Kobieta z poważnymi obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem do specjalistycznego szpitala. 

Do zdarzenia doszło na ulicy Tomaszowskiej, tam przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę, potrącił Fiat Panda. Małym autem kierował 66-letni mieszkaniec Bełchatowa.
– Rawianka przez pasy przechodziła prawidłowo – informuje Karolina Sokołowska z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Potrącona kobieta doznała znacznych obrażeń, jeszcze przed przyjazdem pogotowia, pierwszej pomocy udzielili jej rawscy strażacy
– Kwalifikowana pierwsza pomoc polegała na stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa, unieruchomieniu złamania prawego przedramienia, założeniu opatrunku osłaniającego głowę, a także zabezpieczeniu przed utratą ciepła, tlenoterapii i wsparciu psychicznym – relacjonuje strażak Marcin Szymański.

Lekarz wezwany do wypadku podjął decyzję o przetransportowaniu kobiety śmigłowcem do szpitala specjalistycznego. Poszkodowana znajduje się obecnie w jednym z łódzkich szpitali.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz