Wypił alkohol i odjechał. Szybko zatrzymał go patrol policji

erawaPowiat
komentarzy

Spostrzegawczy przechodzień o zaobserwowanym incydencie zaalarmował mundurowych. Teraz pijany 37-latek stanie przed sądem. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (31.03) przed godziną 18:00 w miejscowości Kurzeszyn. To właśnie tam, gdy policjanci wydziału ruchu drogowego dokonywali kontroli prędkości pojazdów, podjechał do nich przypadkowy świadek zdarzenia. Jak zrelacjonował, wychodząc z miejscowego sklepu zauważył jak mężczyzna siedzący za kierownicą opla spożywa alkohol.

Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali opisywany pojazd do kontroli. Zachowanie mężczyzny i bełkotliwa mowa wskazywały, że był nietrzeźwy.  Po zbadaniu alkosensorem okazało się, iż ma on w organizmie ponad promil alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy. Auto nie posiadało badań technicznych oraz aktualnego ubezpieczenia. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysokie świadczenie pieniężne.
– Pamiętajmy, że pijany kierowca stwarza śmiertelne zagrożenia na drodze. Nietrzeźwi za kierownicą lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Reagujmy, gdy widzimy, że pijany wsiada za kierownicę. Poinformuj Policję. Twoje zgłoszenie może uratować komuś życie – mówi mł. asp. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz