Wyremontuj elewację swojego budynku i wygraj nawet 15 tysięcy złotych. Ratusz ogłosił konkurs

erawaMiasto
fot. Mikina Projekt
komentarzy

Chcesz poprawić estetykę swojego budynku znajdującego się w obszarze rewitalizacji Rawy Mazowieckiej, ale brak Ci motywacji? Urząd Miasta uruchomił konkurs, łączna pula nagród to 61 tysięcy złotych. 

Powodem organizacji konkursu jest oczywiście rewitalizacja samego miasta. Jednym z projektów realizowanych w ramach tego procesu jest temat zasobów mieszkaniowych. 
– Projekt „Kompleksowy System Wsparcia Poprawy Jakości Zasobów Mieszkaniowych” ma na celu poprawę zasobów mieszkaniowych na obszarze rewitalizacji, w tym właśnie m.in. poprawę estetyki budynków na tym obszarze. Podjęliśmy decyzję, że w ramach realizacji tego celu będą stopniowo uruchamiane instrumenty finansowe przeznaczone dla właścicieli budynków. Jednym z nich jest konkurs na najładniejszą elewację pt. „Elewacje centrum Rawy Mazowieckiej” – mówi Kierownik Biura ds. Rewitalizacji Mariusz Szadkowski.

Konkurs skierowany jest do właścicieli, współwłaścicieli, a także wspólnot mieszkaniowych budynków mieszkalnych i mieszkalno-usługowych z obszaru rewitalizacji. (Sprawdź czy Twój obiekt znajduje się na terenie objętym rewitalizacją – mapa .pdf)

Aby wziąć udział w konkursie należy:
– w okresie od 1 stycznia 2019 r. do 30 września 2020 r. wykonać prace remontowe elewacji frontowej budynku usytuowanego w pierzei ulicy lub placu,
– w terminie od 1 do 31 października 2020 r. złożyć zgłoszenie konkursowe w siedzibie Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka. 

Wykonując remont należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach. Prace muszą być przeprowadzone zgodnie z koncepcją stanowiącą załącznik nr 5 do regulaminu konkursu (regulamin .pdf). W koncepcji została określona proponowana kolorystyka elewacji oraz dachów.

Po zakończeniu naboru, komisja konkursowa dokona oceny nadesłanych zgłoszeń w IV kwartale 2020 r. Pula nagród w konkursie wynosi 61 000 zł brutto i będzie wypłacona według następujących proporcji:
– nagroda za 1 miejsce – 15 000 zł
– nagroda za 2 miejsce – 12 000 zł
– nagroda za 3 miejsce – 10 000 zł
– nagroda wyróżnienia przyznawana przez Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka dla maksymalnie 3 budynków – po 8 000 zł na budynek.

– Zachęcamy Państwa do udziału w konkursie. Ładne i odnowione kamienice będą dobrze komponować się ze zrewitalizowanymi ulicami, przyczynią się do poprawy atrakcyjności centrum naszego miasta i będą jego dobrą wizytówką. Większość tych obiektów ma charakter mieszkaniowo-usługowy, dlatego też wyremontowane budynki będą bardziej interesujące dla najemców. Wzrośnie także atrakcyjność naszego miasta – dodaje kierownik Mariusz Szadkowski.

W najbliższym czasie w ratuszu zapadną decyzje o kolejnych działaniach mających na celu wsparcie mieszkańców miasta w poprawie estetyki budynków w centrum Rawy. 

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie na stronie www.rewitalizacja.rawamazowiecka.pl.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz