Wyrzucił śmieci do lasu. Policja ustaliła sprawcę zaśmiecania kompleksu leśnego w miejscowości Babsk

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Nielegalne wysypisko namierzył mieszkaniec miejscowości Babsk. O swoim znalezisku poinformował dzielnicowego z komisariatu w Białej Rawskiej. Na odnalezionego sprawcę nałożono mandat i nakazano uprzątnięcie składowiska.

Dzięki informacji mieszkańca powiatu rawskiego asp. sztab. Grzegorz Malarowicz dokonał ujawnienia nielegalnego wysypiska śmieci, które znajdowało się na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Babsk. Na miejscu odnalazł odpady budowlane i komunalne w postaci opakowań po żywności. W toku podjętych czynności wyjaśniających mundurowym udało się ustalić osobę, która dokonała nielegalnego usunięcia śmieci do lasu. Jak się okazało, był to mieszkaniec powiatu piotrkowskiego. Na sprawcę został nałożony mandat karny, został on również zobligowany do uprzątnięcia nielegalnego składowiska złożonego z jego własnych śmieci.

Wraz z policją ostrzegamy właścicieli gruntów oraz magazynów przed oszustami zajmującymi się nielegalnym pozbywaniem się odpadów poprodukcyjnych i niebezpiecznych. Firmy wynajmują  różne nieruchomości, w których później gromadzone są odpady. Po wypełnieniu takiego obiektu wynajmujący znika, pozostawiając kłopotliwy ładunek właścicielom, na których później spoczywa obowiązek kosztownej utylizacji. To wydatek rzędu nawet miliona złotych. Nie zapominajmy też o środowisku, to właśnie ono w wyniku takich działań często zostaje poważnie zdegradowane.

Nikogo nie trzeba przekonywać jak bardzo niebezpieczne dla środowiska naturalnego, a także życia i zdrowia mieszkańców mogą być nielegalne składowiska odpadów. Aby do groźnych sytuacji nie dochodziło policjanci, strażacy i inspektorzy ochrony środowiska prowadzą kontrole. W zbieraniu wszelkich informacji dotyczących takich zagrożeń szczególną rolę odgrywają dzielnicowi. To tym funkcjonariuszom można bezpośrednio przekazać informacje o niepokojących spostrzeżeniach. Oni sami także sprawdzają to, co dzieje się w tym zakresie na terenie podległej im dzielnicy.  Zadania związane ze składowiskami odpadów realizują także policjanci pionu kryminalnego i ruchu drogowego, szczególnie w zakresie ich transportu. Funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim samochody ciężarowe przewożące nieczystości. Zwracają uwagę na oznakowanie pojazdu, sposób załadunku odpadów,  a także na zgodność ich zawartości z dokumentacją przewozową.

Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz