Wyznaj miłość przez Internet! Do Rawy Mazowieckiej dotarła moda na „spotting”…

erawaMagazyn
fot.sxc.hu
komentarzy

Dziś 14 lutego, a więc Walentynki. Na naszych łamach nie mogło zabraknąć kilku słów o miłości. Powiemy jednak o miłości wyjątkowej, bowiem wyznawanej anonimowo… przez popularnego Facebook’a. Rawę dogoniła moda na spotting. Na czym polega to zjawisko? Spieszymy z wyjaśnieniami.

Wszystko kręci się wokół najpopularniejszego serwisu społecznościowego Facebook. Tam internetowi aktywiści przygotowują specjalne profile, na których umożliwiają publikację anonimowych anonsów. Inicjatywa jest adresowana głównie do osób nieśmiałych, które spotkały w konkretnym miejscu sympatyczną osobę, jednak wstydziły się odezwać. Wystarczy wysłać wiadomość do administratorów profilu, by zrobić ten ważny, pierwszy krok.

fot. Jeden z wpisów zamieszczonych na facebook’u

W Polsce spotting rozpoczął się od profilu „Spotted: BUW”, dotyczącego osób przebywających w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego oraz „Spotted: ZTM”, który dotyczy klientów komunikacji miejskiej. Oba profile dziś mają grupo ponad 30 tysięcy fanów! W Rawie Mazowieckiej również mamy swoje profile tego typu. Najpopularniejszym jest „Spotted: Rawa”, który zgromadził blisko 350 fanów oraz profile poszczególnych szkół „Spotted: LO Rawa Mazowiecka”, gdzie aktywnie działa już ponad 200 spottersów, a także mniej liczne „Spotted: Zsceziu” oraz „Spotted: ZSP Reymont Rawa Mazowiecka„.

Moda oczywiście, jak zwykle bywa z tego typu inicjatywami, przywędrowała z za oceanu. Pierwsze profile tego typu powstawały w Stanach Zjednoczonych. Jak wiele internetowych trendów, Spotting to pewnie zjawisko przejściowe, które jak szybko wkroczyła na nasze lokalne salony, tak pewnie szybko z nich zniknie.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz