Z książką na start! Rawska biblioteka zaprasza najmłodszych rawian

erawaKultura
komentarzy

Po raz kolejny biblioteka dziecięca w Rawie Mazowieckiej dołączyła do projektu „Z książką na start! Mała książka – wielki człowiek”. Kampania ma zachęcić do systematycznego czytania. 

Chyba nikomu nie trzeba przypominać, jak ważna dla rozwoju człowieka jest książka i samo czytelnictwo. Dlatego też wyjątkowo serdecznie zapraszamy Was do udziału w projekcie, który rawska biblioteka realizuje wspólnie z Instytutem Książki. 

Inicjatywa ma na celu zachęcenie rodziców do systematycznego czytania dzieciom i korzystanie przy tym również z zasobów biblioteki. Dzieci, oprócz kontaktu z tekstem literackim będą miały okazję poznać wyjątkowe miejsce, jakim jest biblioteka. W projekcie mogą wziąć udział dzieci z roczników 2014 – 2017, również te, które już są czytelnikami.

Każde dziecko, biorące udział w projekcie otrzyma Kartę Małego Czytelnika, a także Wyprawkę (książkę „Pierwsze czytanki, przypinkę) oraz będzie mogło zbierać naklejki za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie przynajmniej jednej książki.

Po zebraniu 10 naklejek otrzyma imienny dyplom. Wręczenie dyplomu z pewnością będzie ważnym wydarzeniem. 

Aby wziąć udział w Projekcie konieczne jest:

  1. zapisanie dziecka do Biblioteki i wypożyczenie co najmniej jednej książki,
  2. jednemu uczestnikowi przysługuje jedna Wyprawka, 
  3. w Projekcie mogą wziąć również udział dzieci wcześniej zapisane do Biblioteki,
  4. posiadanie Karty Małego Czytelnika upoważnia do zbierania naklejek,
  5. uczestnik Projektu otrzymuje naklejkę za każdorazowe odwiedzenie Biblioteki zakończone wypożyczeniem co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego,
  6. po uzbieraniu 10 naklejek czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. Po otrzymaniu dyplomu czytelnik może zachować Kartę Małego Czytelnika.

Udział w projekcje jest bezpłatny, wystarczy przyjść z dzieckiem do biblioteki i poprosić o tzw. WYPRAWKĘ. Karta biblioteczna dla dzieci również jest bezpłatna.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz