Zapalnik z czasów I wojny światowej znaleziony na terenie gminy Cielądz. Gospodarz powiadomił policję

erawaCielądz, Powiat
komentarzy

Rawscy policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu. W ciągu roku policjanci na terenie powiatu rawskiego zabezpieczają nawet kilkanaście takich znalezisk.

Zgłoszenie o odnalezieniu przedmiotu przypominającego granat dyżurny rawskiej komendy policji otrzymał w miony poniedziałek (17.06) po godzinie 10:00.  
— Gospodarz podczas prac polowych Grabicach, na terenie gminy Cielądz, wykopał niewybuch. Okazało się, że to zapalnik z czasów I wojny światowej. Do czasu przyjazdu patrolu saperskiego znalezisko zabezpieczali policjanci – mówi asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Podczas prac polowych, robót drogowych, albo w czasie spacerów po lesie, wycieczek i wędrówek, nadal można natknąć się na niewybuch lub niewypał z czasów I oraz II wojny światowej. Dlatego pamiętajmy, aby nie dotykać takich znalezisk, nie przenosić je w inne miejsca. Jeśli to możliwe, należy miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch oznaczyć i jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz