Zasnął za kierownicą. Uszkodził trzy samochody

erawaMiasto
komentarzy

Policjanci ukarali mandatem kierowcę, który zasnął i doprowadził do kolizji. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (12.02) o godzinie 16:00 na skrzyżowaniu ulicy Zamkowa Wola z Jerozolimską.
— Policjanci ustalili, że 39-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego jadąc ciężarowym volvo, najprawdopodobniej na skutek zmęczenia, zasnął za kierownicą, wjechał na skrzyżowanie uderzając w prawidłowo jadącego seata, po czym uderzył w ogrodzenie posesji, a staczając się uszkodził dwa zaparkowane auta – mówi asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy z KPP w Rawie Mazowieckiej.  

Kierujący był trzeźwy. Test wykonany przez policjantów na zawartość narkotyków w organizmie 39-latka, był negatywny. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem, a z powodu uszkodzenia pojazdu, zatrzymali dowód rejestracyjny. 

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, o zdjęcie nogi z gazu i dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.
— Pamiętajmy, że zmęczenie kierowcy może być szczególnie niebezpieczne. Ważne jest odpowiednie przygotowanie pojazdu do drogi, ale także stan zdrowia i samopoczucie kierowcy, które mają istotny wpływ na jego zachowanie na drodze – dodaje asp. Agata Krawczyk.

Źródło: KPP Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz