Zawodnik MLUKS „RAWA” zdobywa złoto. Sprinterzy pobijają swoje życiowe rekordy podczas „Czwartków Lekkoatletycznych”…

erawaSport
fot. mluks-rawa.pl
komentarzy

Na stadionie łódzkiego AZS-u w miniony weekend (22, 23. 06) odbyła się największa impreza sportowa w Polsce dla dzieci szkół podstawowych, czyli Finał Krajowy „Czwartków Lekkoatletycznych”. W całorocznych eliminacjach, jakie odbyły się w 78 miastach, udział wzięło ponad 300 tysięcy dzieci. Natomiast w łódzkim finale spotkało się ponad 2500 najlepszych młodych lekkoatletów. Wśród nich pojawiło się 7 zawodników MLUKS „RAWA”, między innymi obrońca tytułu z ubiegłego roku – Kacper Gos.

Po sobotnich biegach eliminacyjnych, gdzie Kacper Gos ustanowił nowy rekord tej imprezy, to właśnie on stał się absolutnym faworytem finału biegu na 300 m rocznika 2001. Podczas niedzielnego biegu Kacper nie pozostawił rywalom najmniejszych złudzeń co do tego, kto jest liderem tego dystansu w Polsce. Już po 150 metrach wszystko było jasne i nasz młody sprinter w pięknym stylu, nieomal deklasując rywali, obronił tytuł  ubiegłego roku i poprawił rekord „czwartków” wynikiem 40,50.

Poza Kacprem Gosem w zawodach świetnie zaprezentowali się pozostali sprinterzy – siostry bliźniaczki: Marcelina i Michalina Warulik na tym samym dystansie 300 m (rocznik 2000) poprawiły rekordy życiowe o ponad 2 sekundy i uplasowały się ze znakomitymi rezultatami odpowiednio na 4 (44,50) i 6 miejscu (44,96).
Ostatni na starcie stanął brązowy medalista tej imprezy sprzed 2 lat, Szymon Staroń (2000), który podobnie jak klubowe koleżanki poprawił znacząco rekord życiowy, uzyskując 41.51 i zajmując 5 miejsce.

Dwa duety: Kacper i Szymon oraz Michalina i Marcelina, a także trójka biegaczek średniodystansowych, siostry Piecho i Dominika Stępniak, to już jaśniejące gwiazdy. Jednak tak naprawdę, to dopiero przyszłość rawskiej lekkoatletyki. Dominika Stępniak w XIX Finale Krajowym Czwartków zajęła 20 miejsce z wynikiem 1.51.76, a więc trochę poniżej swoich możliwości. Nieźle za to spisały się siostry Piecho, a zwłaszcza Wiktoria ustanawiając rekord życiowy 1.53.35 (24 m).

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Relacja: mluks-rawa.plskróty erawa.pl

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz