Wieczór ze śniegiem i trzy kolizje w powiecie rawskim. Wczorajszy dzień nie należał do najbezpieczniejszych na drogach…

erawaPowiat
komentarzy

Zalegający na drogach i poboczach śnieg powinien być sygnałem dla kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Niestety nie wszyscy zachowują należytą ostrożność, o czym świadczą 3 wczorajsze kolizje. Padający śnieg i nieuwaga to główne przyczyny tych zdarzeń. Na szczęście poza stratami materialnymi, nikt we wspomnianych zdarzeniach poważniej nie ucierpiał.

Wypadki, do których doszło wczoraj (8.01) na drogach powiatu rawskiego były wyłącznie winą nieostrożnych kierowców – wynika z informacji przekazanych przez Komendę Powiatową Policji w Rawie Mazowieckiej.

Do pierwszej kolizji po godzinie 12:00 doprowadził 57-letni mieszkaniec Sosnowca, który poruszał się Scanią z naczepą. Będąc na wysokości przejazdu kolejowego na drodze K72, najechał na samochód poruszający się przed nim. Poszkodowanym został 34-letni kierowca Forda Transita, któremu sprawca uszkodził samochodową przyczepkę. Kierowca Scanii był trzeźwy, ale za nieostrożną jazdę dostał mandat w wysokości 300 zł.

Drugie zdarzenie miało miejsce wieczorem, przed godziną 21:00, na drodze S8. 47-letni kierujący samochodem ciężarowym Man, zmieniając pas ruchu, uderzył bokiem w inną ciężarówkę. Przez swój brak ostrożności sprawca wypadku naraził życie innego uczestnika ruchu drogowego i uszczuplił swój portfel o 300 zł, które musi zapłacić za mandat.

Sprawcą ostatniego z wczorajszych wypadków był 63-letni mieszkaniec Warki, który około godziny 22:45, zbyt szybko jechał przez miejscowość Kaleń w powiecie rawskim. Tracąc panowanie nad Peugeotem 308, zjechał do przydrożnego rowu. Przyczyną kolizji znów była nieostrożność kierowcy.

Zimowe wypadki powinny być ostrzeżeniem dla kierowców. W tym przypadku warto uczyć się na błędach innych i nie narażać na straty swojego życia, zdrowia oraz portfela…

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz