Zespół „Zdrowa Woda” zagra w Rawie Mazowieckiej. Zaopatrzcie się w bilety!

erawaKultura
facebook.com/ZdrowaWoda
komentarzy

Rawska Szczypta Bluesa już niebawem! Nie możecie przegapić takiej okazji. 

To w zasadzie jedyna szansa w roku, aby w Rawie Mazowieckiej posłuchać bluesa na żywo. Tym razem, podczas Rawskiej Szczypty Bluesa, na deskach Miejskiego Domu Kultury wystąpi zespół „Zdrowa Woda”.

Koncert zaplanowano na 22 kwietnia na godzinę 19:00. Bilety w cenie 30 zł możecie kupić nie tylko w kasie MDKu, ale również on-line na biletyna.pl.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bo z dodatkiem ostrych rockowych riffów. A wszystko to za sprawą muzyków, którzy już od 35 lat nieprzerwanie grają na polskich i zagranicznych scenach. 

Zespół „Zdrowa Woda” powstał w 1988 r. i już w tym samym roku wystąpił w katowickim Spodku jako laureat festiwalu „Rawa Blues”. W 1989 r. wystąpił na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki, gdzie został zakwalifikowany do „Złotej Dziesiątki” polskich zespołów młodzieżowych oraz wziął udział w koncercie finałowym Festiwalu Opole ’89. 

W 1992 r., wspólnie z Jerzym Owsiakiem, grupa zainicjowała akcję „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, z którą utożsamia się do dziś. Poza tym zespół brał udział w koncertach – akcjach: „S.O.S”, „Wojna z trzema schodami”, czy „Dwa Światy” z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, w koncercie „Żarnowiec ’95”.

Muzyka zespołu łączy w sobie elementy czystego bluesa z ostrymi rockowymi riffami. Połączenie granego żywiołowo rocka i bluesa, a także komunikatywnych i ironicznych tekstów (po polsku) – sprawia, że zespół jest entuzjastycznie odbierany zarówno przez młodych fanów (nastolatków), 20- i 30-latków, jak i dojrzałych koneserów muzyki (40+).

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz