Zgodziła się przenocować nieznajomego. Kobieta została okradziona

erawaMiasto
komentarzy
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradł z pieniędzy nowo poznaną kobietę. 42-latek zabrał z domu kobiety 1000 złotych. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

53-letnia mieszkanka Rawy Mazowieckiej zgłosiła się do rawskiej komendy w miniony poniedziałek (8.04). Jak poinformowała, w nocy z niedzieli na poniedziałek przyszła do niej znajoma ze swoim kolegą. Z uwagi na późną porę, mężczyzna ten nie miał jak wrócić do domu, dlatego też poprosili zgłaszającą o przenocowanie 42-latka. Kobieta postanowiła pomóc i zgodziła się.

fot. KPP Rawa Maz.

Następnego dnia rano, kiedy mężczyzna już wyszedł zauważyła, że z portfela zginęło jej 1000 złotych. Z uwagi na to, że nikt inny nie mógł zabrać tych pieniędzy, zaczęła podejrzewać nowo poznanego 42-latka. Policjanci otrzymali od kobiety rysopis złodzieja. Po niedługim czasie na jednej z rawskich ulic zauważyli siedzącego na ławce mężczyznę wyglądem przypominającego poszukiwanego amatora cudzej własności. Mężczyzna zdążył już wydać pieniądze. Kupił sobie telefon komórkowy, artykuły spożywcze oraz kosmetyki. Teraz za kradzież odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności z uwagi na czyn popełniony w recydywie.
— Zanim zaprosimy nieznajomą osobę do swojego mieszkania powinniśmy poważnie się nad tym zastanowić. Kobieta posłużyła dachem nad głową, a jej dobre chęci 42-latek wykorzystał okradając z pieniędzy – mówi asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy z KPP w Rawie Mazowieckiej. 
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz