Zgraja 5 psów pogryzła 30-latkę. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala

erawaPowiat, Rawa Mazowiecka
komentarzy

Policjanci interweniowali na terenie gminy Rawa Mazowiecka, gdzie psy zaatakowały idącą po ulicy kobietę.

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek (7.11) po godzinie 10:00 na terenie gminy Rawa Mazowiecka. 30-latka idąc ulicą do domu, została zaatakowana przez 5 psów sąsiada, które wybiegły z posesji przez nieprawidłowo zabezpieczoną furtkę.

Właścicielka pupilów szybko zauważyła tą sytuację. Odgoniła czworonogi i wezwała pogotowie ratunkowe do pogryzionej sąsiadki. Kobieta z ranami nóg, które na szczęście okazały się powierzchowne i nie zagrażały jej życiu i zdrowiu, trafiła do szpitala.
— Policjanci ustalili, że 52-letnia właścicielka psów rasy mieszanej nie tylko nie dopilnowała, by nie wybiegły one z posesji, ale też nie przeprowadziła corocznych obowiązkowych szczepień. Funkcjonariusze ukarali właścicielkę czworonogów wysokim mandatem oraz poinformowali Powiatową Inspekcję Weterynarii o tym zdarzeniu – mówi asp. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Pamiętajmy, że za czyny psa zawsze odpowiada jego właściciel. Same zachowania wynikają natomiast najczęściej z błędów popełnianych przez ludzi, między innymi niezamknięta brama lub furtka posesji, nieprzestrzeganie terminów szczepień, niewłaściwe warunki bytowe, brak szkoleń i dyscypliny.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz