Złoto dla rawian. Zawodnicy ze SP Nr 1 zwyciężyli w Mistrzostwach Województwa Szkolnego Związku Sportowego…

erawaSport
fot.mluks-rawa.pl
komentarzy

Sztafeta przełajowa 9 x 800 m reprezentująca Szkołę Podstawową Nr 1 w Rawie Mazowieckiej, przygotowywana przez trenera Jarosława Wasiaka, zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego, jakie odbyły się w miniony piątek (25.10) w Parku Poniatowskiego w Łodzi. Zespół wrócił do mistrzowskiej formy po dwóch latach, podczas których przywoził z imprezy srebrne medale.

P1040232

fot. Kacper Gos umocnił przewagę nad przeciwnikami.

Rawska sztafeta bez wątpienia była faworytem imprezy. Niebagatelnym atutem drużyny był Kacper Gos (rekord życiowy na 1000 m 2.54.40), ale okazało się, że koledzy kapitana zespołu poradzili sobie znakomicie i ostatnia zmiana, na której biegł Gos była już niemal rundą honorową. Sukces sztafety Szkoły Podstawowej Nr 1 to także ogromna satysfakcja dla kapitana zespołu – Kacpra Gosa, który tym samym zdobył swój drugi złoty medal mistrzostw województwa w tym roku szkolnym, w biegach przełajowych Szkolnego Związku Sportowego (o indywidualnym mistrzostwie pisaliśmy tutaj).

Zespół biegł w składzie: Mateusz Wawrzyniak, Kacper Kotynia, Kacper Kaczmarek, Jakub Niewiadomski, Mateusz Wołynko, Wojtek Pawłowski, Dominik Kłos, Filip Mejer i Kacper Gos. Zawodnikami rezerwowymi sztafety byli: Adrian Nagórka, Olek Rzeńca, Mikołaj Kołodziński i Daniel Zys. Tym zwycięstwem, sztafeta uzyskała awans do zawodów ogólnopolskich, które wiosną odbędą się w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej.

Świetnie spisali się również inni zawodnicy klubu MLUKS „RAWA” biegający w starszych sztafetach. Łukasz Florek i Paweł Dziki zdobyli srebrny medal z zespołem szkół średnich, a Wojtek Pawlak, Kuba Jędras i Patryk Pawlak, IV lokatę z zespołem gimnazjalnym.

Relacja: mluks-rawa.plskróty erawa.pl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz