Zmiana na stanowisku komendanta rawskiej policji. Inspektor Anna Dyśko odeszła na emeryturę

erawaPowiat, Rawa Mazowiecka
komentarzy

Po 27 latach służby inspektor Anna Dyśko złożyła meldunek o zdaniu stanowiska. Wydarzenie miało uroczysty charakter. 

Wczoraj (10.01) w Komendzie Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji. Uroczyście pożegnano inspektor Annę Dyśko, która odeszła na zasłużoną emeryturę.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi inspektorowi Tomaszowi Olczykowi przez dowódcę uroczystości. Następnie inspektor Anna Dyśko otrzymała medal imienia Jadwigi Dunin – Borkowskiej Maleszewskiej – pierwszej przewodniczącej Stowarzyszenia Rodzina Policyjna. Medal wręczył  Prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku w Łodzi Jarosław Olbrychowski. Następnie inspektor Anna Dyśko pożegnała się ze sztandarem i złożyła meldunek o zdaniu stanowiska I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi inspektorowi Tomaszowi Olczykowi. 

Podczas uroczystości inspektor Tomasz Olczyk wręczając rozkaz personalny podziękował inspektor Annie Dyśko za zaangażowanie, profesjonalizm i wieloletnią służbę w Policji.
 
Ustępująca Komendant w swoim wystąpieniu  podziękowała władzom samorządowym i współpracującym instytucjom za wsparcie i wkład w realizację zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa na terenie powiatu rawskiego. Słowa podziękowania skierowała również do policjantów i pracowników Policji.

Inspektor Anna Dyśko komendantem rawskiej jednostki była od kwietnia 2016 roku. Od początku swojej służby związana z rawską komendą. Pracowała w wydziale prewencji oraz wydziale kryminalnym. Służbę pełniła na stanowisku oficera dyżurnego, następnie specjalisty wydziału kryminalnego, po czym została Zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego, a od 2013 roku pełniła służbę na stanowisku Naczelnika Wydziału Kryminalnego. W 2016 roku powołana została na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Rawie Mazowieckiej. Przez 27 lat służby wielokrotnie nagradzana i wyróżniana odznaczeniami państwowymi oraz resortowymi, między innymi:
– Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę
– Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę
– Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”

W uroczystości udział wzięli m.in. Starosta Rawski Józef Matysiak, Przewodnicząca Rady Powiatu Rawskiego Maria Charążka, Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla, Wójt Gminy Rawa Mazowiecka Michał Michalik, Wójt Gminy Cielądz Paweł Królak, Wójt Gminy Regnów Mariusz Cheba, Sekretarz Gminy Sadkowice Krzysztof Starczewski, Prokurator Rejonowy w Rawie Mazowieckiej Sławomir Mentrycki, starszy brygadier Marcin Szymański – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej, Komendant Straży Miejskiej Jerzy Majewski, a także delegacja Komendantów z Komend Miejskich i Powiatowych. Podczas wystąpień okolicznościowych zaproszeni goście podziękowali inspektor Annie Dyśko za współpracę na rzecz bezpieczeństwa powiatu rawskiego.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Źródło: KPP Rawa Mazowiecka, mł. asp. Agata Krawczyk, fot. Łukasz Matuszewski.
 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz