Znakomity wynik Kacpra Gosa podczas mityngu inaugurującego sezon letni. Rawski zawodnik przechodzi do historii…

erawaSport
fot. MLUKS Rawa
komentarzy

Podczas mityngu inaugurującego sezon letni na stadionie AZS-u w Łodzi (04.05) znakomity wynik na dystansie 600 m uzyskał 13-latek Kacper Gos. Rezultat 1.31.57 ( III klasa sportowa PZLA ) to drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki w kategorii dzieci.

Starty letnie od 1000 m rozpoczął junior – Wojtek Sowik. Bieg był mocno obsadzony i bardzo szybki – 3 pierwszych zawodników pobiegło poniżej 2,27. Wojtek tym startem rozpoczął budowanie formy na sezon letni, stąd w końcówce biegu trochę zabrakło sił i z rezultatu 2.32.55 nie był do końca zadowolony, choć to jego drugi wynik w życiu. Sowik szybciej o sekundę biegał ten dystans na hali podczas przygotowań do HMPJ. Zarówno Wojtek Sowik, jak i Kacper Gos objęli prowadzenie w tabelach PZLA w swoich kategoriach wiekowych.

Bardzo udanie powrócili na bieżnię najstarsi zawodnicy klubu, którzy sezon zimowy potraktowali ulgowo. Paweł Dziki, Łukasz Florek i Szymon Stefaniak pobiegli na 300 m poprawiając znacząco rekordy życiowe i uzyskując odpowiednio 36.83,  37.42,  37.44. Szczególnie cieszy dobra dyspozycja Pawła Dzikiego, którego powrót do uprawiania sportu po ciężkich przejściach związanych ze zdrowiem (uraz głowy i złamana żuchwa) stał pod znakiem zapytania.

Relacja: mluks-rawa.plskróty erawa.pl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz