„Zrobili niezły dym”… Rawska Jesień Jazzowa po raz ósmy w MDK’u

erawaKultura
komentarzy

Rawska Jesień Jazzowa odbyła się w minioną sobotę (19.11) w Miejskim Domu Kultury. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił znakomity basista Krzysztof Ścierański ze swoim zespołem New Quartet. 

To była już ósma edycja Rawskiej Jesieni Jazzowej i można chyba stwierdzić, że spotkała się ona z największym zainteresowaniem wśród rawian. Nikt z publiczności z pewnością nie żałował swojej decyzji. Wszak nie na darmo o muzyce Krzysztofa Ścierańskiego mówi się, iż po wysłuchaniu koncertu nic nie zostaje już takie samo. Do Rawy Mazowieckiej basista nie przyjechał jednak sam. Na scenie MDK’u zagrał w towarzystwie: Przemysława Kuczyńskiego (perkusja), Krzysztofa Jakubka (instrumenty klawiszowe) i Michała Kobojka (saksofon). 

Jazz w wykonaniu Krzysztofa Ścierańskiego i zespołu New Quartet zrobił chyba wrażenie nie tylko na publiczności. W pewnym momencie sprzęt nagłaśniający zaczął płatać figle i można było poczuć niepokojący zapach spalenizny.
– Wiemy, że nasz sprzęt już jest mocno wysłużony, ale w tym przypadku te chwilowe utrudnienia były spowodowane sposobem podpięcia naszych muzyków – uspokaja Grzegorz Klimczak, dyrektor MDK’u.

Na szczęście zarówno o dobrą muzykę, jak i luźną atmosferę zadbali zaproszeni muzycy, którzy nad wszystkim panowali. 

Więcej zdjęć z jazzowego koncertu do zobaczenia na naszym kanale facebookowym. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz