Zwycięstwo Rawian! Paweł Dziki przywozi pierwsze miejsce, a Wojtek Sowik pobija kolejny życiowy rekord.

Wojtek Sowik fot. mluks-rawa.pl

Zawodnicy klubu MLUKS „RAWA” wzięli udział w kolejnym mityngu poprzedzającym Mistrzostwa Polski. Tym razem Paweł Dziki zdobył pierwsze miejsce. Pozostali zawodnicy również uzyskali dobre wyniki.

Paweł Dziki z klub u MLUKS „RAWA” zajął pierwsze miejsce podczas kolejnego ogólnopolskiego mityngu (12.01) w hali łódzkiego RKS-u na dystansie 400 m uzyskując rezultat 52,36. Wyprzedził Mariusza Jurczyka z BKL Bełchatów (52,77) oraz Mateusza Lewandowskiego z MKLA Łęczyca. Kilka minut wcześniej Paweł biegał na dystansie 200 m uzyskując czas 24,38.

Ponownie znakomicie spisał się junior młodszy Wojtek Sowik, który na dystansie 1500 m poprawił rekord życiowy z otwartego stadionu o prawie 4 sekundy, uzyskując 4,11,33. Rezultat ten dał Wojtkowi, podobnie jak tydzień temu, czwarte miejsce na mityngu. W ten sposób zajął wysokie miejsce za Mistrzem Polski Młodzików (2000 m) Mateuszem Borkowskim z LKB Rudnik (4.04.52) i dwoma zawodnikami CWKS Resovia Rzeszów.

Rosnąca dyspozycja Wojtka Sowika, który w dwóch ostatnich startach poprawia rekordy życiowe i plasuje się w czołówce halowych tabel, daje nadzieję na przyzwoity występ podczas Mistrzostw Polski, które odbędą się za 2 tygodnie w Spale.

Największym problemem obydwu rawskich lekkoatletów są teraz przeziębienia. W najbliższą sobotę kolejny, już ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski.