Żyj i ratuj życie. ROADPOL Safety Days w Rawie Mazowieckiej

erawaMagazyn
komentarzy

Policjanci z rawskiej komendy edukowali dzieci i młodzież jak bezpieczne poruszać się po drodze, na co warto zwrócić uwagę podczas jazdy rowerem i na czym polega moc odblasków.

W miniony poniedziałek (19.09) policjanci z rawskiej komendy zorganizowali spotkanie na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Event ten, wpisuje się w akcję pod nazwą „ROADPOL Safety Days”, w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności trwającego od 16 do 22 września 2022 r. Głównym celem akcji jest edukowanie i promowanie bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego oraz zmniejszenie ilości ofiar śmiertelnych na drogach.
– Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak prawidłowo powinny przechodzić przez jezdnię, w co powinien być wyposażony rower oraz dlaczego podczas jazdy autem korzystanie z fotelików i pasów bezpieczeństwa jest tak ważne. Policjanci zwracali szczególną uwagę na temat widoczności na drodze. Wyjaśniali dzieciom czym są odblaski, do czego służą, jak z nich prawidłowo korzystać i na czym polega ich moc – opowiada mł. asp. Agata Krawczyk rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. 

Ponadto młodzież korzystała z alko i narkogogli, wykonując slalom pomiędzy pachołkami. Uczestnicy pogadanek nie tylko słuchali cennych rad, ale również zadawali pytania i przytaczali sytuacje, które im przydarzyły się na drodze. Jak co roku policjantów wsparli przedstawiciele WORD-u w Skierniewicach, Lasów Państwowych oraz Straży Ochrony Kolei. Do Rawy przyjechał również policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi nieoznakowanym video rejestratorem wykorzystywanym w codziennej służbie przez grupę SPEED.

Podczas spotkania skorzystać można było też z refleksomierza oraz symulatora dachowania. Każdy z uczestników otrzymał element odblaskowy oraz zapach samochodowy promujący trzeźwość za kierownicą.

Źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz