Wielodzietne rodziny zapłacą mniej za śmieci. Radni ustalili 25% zniżki dla dużych gospodarstw domowych…

erawaMiasto
komentarzy

Wielodzietne rodziny w Rawie Mazowieckiej zapłacą mniej za śmieci. Radni jednogłośnie poparli pomysł wprowadzenia 25% zniżki skierowanej właśnie do dużych rodzin. Według nowych postanowień, osoby mieszkające w takich domowych gospodarstwach zapłacą 4,5 lub 6 złotych za odpady zbierane selektywnie lub nie. 

To odpowiedź na głosy, jakie pojawiły się po wprowadzeniu nowej opłaty śmieciowej. System jej naliczania przyjęty w Rawie Mazowieckiej, faktycznie mógł być zagrożeniem dla budżetów dużych rodzin. W mieście opłaty pobierane są bowiem od ilości mieszkańców, co przy licznej rodzinie bezpośrednio przekłada się na wysokość śmieciowego podatku.

Po apelach części radnych, burmistrz Eugeniusz Góraj zaproponował odpowiednie rozwiązanie. Wszystkie rodziny, które wychowują troje lub więcej dzieci, mogą zwrócić się z pisemnym wnioskiem do Urzędu Miasta o przyznanie określonej, 25% ulgi. Jeżeli dana rodzina będzie spełniać wszystkie warunki, zniżka zacznie obowiązywać już od 1 lipca, aż do końca czerwca przyszłego roku.
– Mam nadzieję, że w przyszłym roku, kiedy już policzymy wszystkie finanse, będziemy mogli pomyśleć o większych dopłatach – zwróciła się do burmistrza i radnych Sylwia Skóra. Radna zaproponowała także, aby w przyszłości rodziny wielodzietne płaciły za śmieci maksymalnie 100 zł na kwartał.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz