Czy rządowe programy zachęcą Was do pójścia na wybory? Przedstawiciele Rządu przekonują, że warto

erawaPowiat
komentarzy

Nowe programy profrekwencyjne przedstawili politycy w Rawie Mazowieckiej. Prezentujemy Wam szczegóły „konkursów”. 

Przedstawiciele Rządu pojawili się wczoraj (9.10) w Rawie Mazowieckiej, organizując dość spontaniczną konferencję prasową. Do miasta przyjechali Tobiasz Bocheński – Wojewoda Mazowiecki, Robert Telus – Minister rolnictwa i rozwoju wsi oraz Kamil Bortniczuk – Minister sportu i turystyki. 

Politycy stając przed mikrofonami zapowiedzieli kolejne programy, które mają zachęcić mieszkańców gmin i powiatów do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych, które odbędą się już w najbliższą niedzielę (15.10). 
— Każda gmina, w której frekwencja przekroczy 60% otrzyma na pewno pół miliona złotych. 250 tyś. zł na koła gospodyń wiejskich, orkiestry wiejskie (orkiestry OSP – przypis redakcji). 250 tyś. zł na lokalny klub sportowy. A jeżeli dodatkowo ta gmina będzie miała najwyższą frekwencję w swoim powiecie otrzyma 2 mln zł. Milion na strażnicę i milion na budżet obywatelski, więc w sumie gminy walczą o 2,5 mln zł na programy społeczne. A wszystko związane z tym, żeby jak najwięcej Polaków wzięło udział w wyborach 15 października, żeby jak największym odsetkiem, jak największą legitymacją społeczną mógł cieszyć się wybrany w ten sposób Parlament i przyszły Rząd – mówił podczas konferencji Kamil Bortniczuk, Minister sportu i turystyki. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz