Dożynki województwa łódzkiego wraz z Biesiadą Łowicką. Tegoroczne wojewódzkie święto plonów już w najbliższą niedzielę (30.08) odbędzie się w Maurzycach…

erawaMagazyn
komentarzy

Tegoroczne święto plonów województwa łódzkiego odbędzie się w wyjątkowej scenerii skansenu w Maurzycach w powiecie łowickim. Wydarzenie zostało bowiem połączone z XVI Biesiadą Łowicką. Bogaty program imprezy to tradycyjne dożynkowe obrzędy z rozbudowaną częścią rozrywkową. Na gości czekać będzie kabaret OT.TO oraz muzyczne gwiazdy, zespół FUTURE FOLK i DŻEM. 

Święto plonów w województwie łódzkim co roku odbywa się w innej miejscowości. Tym razem dożynki zawędrują do powiatu łowickiego, który w to ważne wydarzenie włączył również swoją biesiadę. Sceneria skansenu w Maurzycach z pewnością doskonale wpisze się w charakter tego przedsięwzięcia. Dożynki są bowiem przede wszystkim świętem plonów, a więc momentem nawiązania do tradycji i złożenia podziękowania rolnikom.

Dożynki zapoczątkuje uroczysta msza święta w zabytkowym kościele, która rozpocznie się o godzinie 13:00. Po oficjalnym otwarciu, na małej scenie pod strzechą publiczność obejrzy obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołów folklorystycznych z regionu łowickiego. Nie zabraknie również warsztatów rzemiosł dawnych, pokazów mody, inspirowanych folklorem, a także stoisk z ręcznymi wyrobami. Wszystko to oczywiście przy dźwiękach kapel i zespołów ludowych.

Po prezentacjach artystycznych sceną zawładnie kabaret OT.TO. Tuż po nim, na dużej scenie wystąpi zespół FUTURE FOLK i gwiazda wieczoru grupa DŻEM. Dożynki zakończą się o godzinie 22:00.

>> Zobacz relację z wojewódzkich dożynek, które odbyły się w Białej Rawskiej w 2013. 

* Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz