Już od 1 sierpnia zapłacimy więcej za odbiór odpadów. Podstawowa kwota wzrośnie o 5 zł

erawaMiasto
komentarzy

26 i 78 zł. Tyle zapłacimy za odbiór i zagospodarowanie odpadów w Rawie Mazowieckiej. 

Nowe stawki będą obowiązywać już od najbliższego wtorku (1.08). Dotychczas, przed przyjęciem przez miejskich radnych uchwały wprowadzającej zmiany w wysokości opłat, płaciliśmy 21 zł miesięcznie od mieszkańca w przypadku gdy odpady były zbierane i odbierane selektywnie oraz 63 zł w przypadku braku segregowania śmieci. 

Decyzja Rady Miasta Rawa Mazowiecka zapadła podczas ostatniej sesji(12.07). Jak uzasadniono, dotychczasowe stawki nie pokryją kosztów związanych z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów. W uzasadnieniu uchwały czytamy również:
Zmiana stawki wynika ze wzrostu cen paliw, braku możliwości pełnego zagospodarowania odpadów komunalnych, co wpływa na rosnące ceny ustalane przez operatorów odbierających odpady a co zatem przekłada się na ceny oferowane w przetargach. 

Dlatego też już wkrótce zapłacimy 26 zł, a jeśli nie będziemy segregować odpadów to aż 78 zł miesięcznie od osoby. Zmiana stawki opłaty nie powoduje konieczności składania nowej deklaracji przez właściciela nieruchomości, ale jeśli ktoś dokonał opłaty z góry za cały rok – musi te stawki wyrównać.

Więcej informacji dotyczących terminów płatności znajdziecie —> tutaj

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz