Kierowca miał 1,5 promila. Wiózł ponad 40 pasażerów…

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Policjanci ruchu drogowego z Rawy Mazowieckiej, chcieli skontrolować stan techniczny autobusu rejsowego. Podczas kontroli okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, teraz jego sprawą zajmie się sąd.

To właśnie dziś (30.01) po godzinie 9:00 policjanci wydziału ruchu drogowego z Rawy Mazowieckiej, dbając o bezpieczeństwo podróżujących, postanowili skontrolować stan techniczny autobusu relacji Wieluń-Warszawa. Samochód zatrzymał się na postój w Rawie.

Podczas kontroli policjant wyczuł woń alkoholu od kierującego. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu. 57-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego został zatrzymany. Kierowca autobusu powiedział funkcjonariuszom, że pił alkohol poprzedniego wieczoru. Nieodpowiedzialny „szofer” pokonał trasę 150 kilometrów i przewoził ponad 40 pasażerów.
– Funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Pasażerowie kontynuowali jazdę z innym, trzeźwym kierowcą. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd – mówi mł. asp. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz