Pijana ciężarna jechała przez powiat rawski. Kobieta nie miała prawa jazdy…

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Maz.
komentarzy

Policjanci z rawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą fiatem. Kobieta nie posiadała prawa jazdy, była w zaawansowanej ciąży i miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 36-latce grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

W miniony wtorek (4.10) o godzinie 13.00, na drodze krajowej numer 72 w miejscowości Soszyce, policjanci z rawskiej komendy zatrzymali do kontroli fiata seicento. Za kierownicą auta siedziała kobieta w zaawansowanej ciąży. Niestety kobieta była pod widocznym wpływem alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało u 36-letniej mieszkanki powiatu skierniewickiego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta tłumaczyła policjantom, że przyjmuje leki, po których może mieć w organizmie „śladowe” ilości alkoholu. Ponadto kierująca fiatem nie posiadała prawa jazdy, które straciła 8 lat temu za kierowanie w stanie nietrzeźwości. 

Wkrótce kobieta za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 36-latce grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie bez uprawnień grozi grzywna do 30 000 złotych.
– Przypominamy, że spożywanie alkoholu w ciąży jest bardzo niebezpieczne dla dziecka. Nawet niewielka dawka alkoholu spożyta w trakcie ciąży, może skutkować nieodwracalnym uszkodzeniem dziecka i stać się obciążeniem na całe jego życie. O tej sytuacji zostanie powiadomiony Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, aby objął rodzinę opieką – mówi mł. asp. Agata Krawczyk rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz