Św. Mikołaj i jego renifery przyciągnęły mieszkańców Rawy Mazowieckiej przed MDK.

erawaKultura
komentarzy

Tuż przed mikołajkami, 2 grudnia, najmłodszych rawian odwiedził św. Mikołaj, który pojawił się w mieście wraz ze swoimi elfami i reniferami. Zagroda Mikołaja była tylko jedną z atrakcji zaproponowanych przez organizatorów. 

Dziś przed Miejskim Domem Kultury w Rawie Mazowieckiej można było poczuć świąteczny klimat. Przy zagrodzie św. Mikołajka do zmierzchu stała kolejka dzieci i rodziców, którzy chcieli mieć zdjęcie z Mikołajem, ale również móc pogłaskać renifera. Zwierzęta wzbudzały zainteresowanie nie tylko najmłodszych, również dorośli chcieli się przyjrzeć prawdziwym przyjaciołom renifera Rudolfa.

Tuż obok zagrody można było wziąć udział w zabawach organizowanych przez Aniołki, drugiego Mikołaja i Diabła, czyli grupy teatralnej z Krakowa, która chodząc na szczudłach zabawiała zebranych rawian. Później, również na placu przed MDK’iem przedstawili widowisko plenerowe, zatytułowane „Grall”.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatorów była projekcja bajki „Jemiołuszek Świąteczny Duszek”. Ta część imprezy odbyła się na sali widowiskowej MDK’u co pozwoliło rozgrzać zmarznięte nosy najmłodszych.

Mam tylko nadzieję, że wszyscy się zmieścimy. Zainteresowanie jak widać duże, a widownia pomieści tylko 300 osób – mówi Teresa Sekuter, Inspektor w Wydziale Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka. Całe szczęście, że większość widowni stanowiły dzieci, które mogły usiąść na kolanach rodziców.

Tuż po bajce, wszyscy zgromadzeni wzięli udział w iluminacji świątecznej choinki przed Miejskim Domem Kultury, która rozświetliła dziecięce buzie.

Dzisiejsze atrakcje zostały zapewnione nieodpłatnie, co z pewnością wpłynęło na wzrost zainteresowania świąteczną imprezą. Dobrze tylko, że święty Mikołaj przyleciał do Rawy swoimi saniami, ponieważ, mimo „znajomości” z Firmą Molewski, która modernizuje sieć wodno-kanalizacyjną w mieście i jednocześnie sponsorowała dzisiejszą imprezę, mógłby zniszczyć płozy poruszając się po rawskich ulicach.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz