Weź swoje auto i pojedź na rajd. Na Konkurs Zręczności Kierowców zaprasza Auto Klub Skierniewice…

erawaSport
komentarzy

Nie masz rajdowego auta, a chcesz poczuć prawdziwe emocje motosportu? Taką możliwość daje skierniewicki Auto Klub, który zaprasza na niedzielny Konkurs Zręczności Kierowców. IV odsłona amatorskiego rajdowania adresowana jest do wszystkich pełnoletnich osób, posiadających prawo jazdy i „cztery kółka” do dyspozycji.

fot. oficjalny plakat imprezy

Popularna „kazetka” to specyficzna forma zmagań samochodowych. Konkurs polega na przejechaniu na czas, odcinka zamkniętej trasy. Liczy się nie tylko szybkość, ale także umiejętności kierowcy. Karne punkty dopisywane są np. za przewrócenie pachołków wyznaczających trasę przejazdu, lub złe zatrzymanie auta na finiszu.

Weekendowe zmagania odbędą się na placu przy ulicy Słonecznej w Skierniewicach. Zapisy do zawodów przyjmowane są na miejscu, od godziny 9:00. Same przejazdy mają z kolei wystartować tuż po godzinie 10:00. W zawodach udział wziąć mogą wszystkie auta, które zostaną podzielone na poszczególne klasy, według pojemności i możliwości silnika. Impreza to nie tylko sportowe zawody, to także okazja do wyćwiczenia pewnych umiejętności, na zamkniętym i bezpiecznym torze.

Szczegółowy regulamin imprezy można znaleźć pod tym adresem.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz