Wszystkie drogi prowadzą do Reymonta… Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rawie Mazowieckiej zachęca gimnazjalistów do mądrych wyborów…

erawaPowiat
      Artykuł sponsorowany

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. St. Reymonta w Rawie Mazowieckiej to placówka, której jednym z podstawowych atutów jest wyjątkowa atmosfera panująca wśród uczniów. Dzisiejsi licealiści zgodnie podkreślają, iż ten wybór szkoły ponadgimnazjalnej był wyjątkowo udany. Dla wielu z nich to nie tylko szansa na zdobycie sporej wiedzy, ale także okazja do wyjątkowego przeżycia licealnego czasu. Chodzenie do „Reymonta” dziś w Rawie Mazowieckiej jest trendy, zgodnie podkreślają uczniowie…

fot. W szkole działa wyjątkowa klasa siatkarska.

Przed każdym gimnazjalistą stoi wybór szkoły, w której chciałby kontynuować naukę. Ważne jest, by była to decyzja nie podejmowana pochopnie, pod wpływem kolegów. Tak było w przypadku Michała Fronca, który rok temu, wybierając szkołę średnią, nie posłuchał przyjaciół i wybrał właśnie „Reymonta”
– W moim przypadku, chyba tak naprawdę zwyciężyła ciekawość. Mogłem iść do szkoły, w której znałbym praktycznie całą klasę, ale wybrałem coś nowego, nowych ludzi i niesamowicie przyjazną atmosferę. Wiele dobrego słyszałem też o nauczycielach i chyba najaktywniejszym w województwie łódzkim samorządzie szkolnym. Po roku nauki w tej szkole śmiało mogę stwierdzić, że był to świetny wybór i nigdy bym go nie zmienił. Ktoś pewnie pomyśli, że to tylko głupie gadanie, ale tak jest naprawdę. „Reymont” daje możliwości nie tylko nauki, ale i osobistego rozwoju. Oferta szkoły, która posiada bogato wyposażone pracownie oraz mocno zaangażowaną kadrę nauczycieli, jest naprawdę bogata.

W Liceum do wyboru jest siedem klas z rozszerzonymi poszczególnymi przedmiotami:
– kl. A (j. polski, historia, j. obcy)
– kl. B (matematyka, informatyka, fizyka)
– kl. C (geografia, wiedza o społ., historia)
– kl. D (biologia, geografia, j. obcy)
– kl. E (biologia, chemia, j. obcy)
– kl. F (geografia, matematyka, j. obcy)
– kl. G sportowa (piłka siatkowa dziewcząt)

Uczniowie już podczas pierwszego roku, sami podejmują decyzję, których przedmiotów w zakresie rozszerzonym chcą się uczyć. Oferta płynnie może dopasowywać się do zainteresowań i możliwości młodzieży. Nie brakuje także profesjonalnej nauki języków obcych. Oprócz obowiązkowego angielskiego, do dyspozycji uczniów jest szkolenie z języka rosyjskiego lub niemieckiego. Placówka dysponuje również technikum zawodowym, które pozwala uczniom zdobyć kwalifikacje w zakresie agrobiznesu, ekonomii, rolnictwa, czy logistyki.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


W chwili obecnej największą promocją dla szkoły jest jednak jedyna w województwie łódzkim klasa piłki siatkowej dziewcząt. Jest ona rozwijana kierunkowo, a realizacja podstawy programowej przepleciona jest z zaawansowanymi treningami, przeprowadzanymi na profesjonalnym sprzęcie. To odpowiedni start do prawdziwej kariery! Niewątpliwym atutem „Reymonta” jest również posiadanie internatu ze stołówką. Kompleks ten jest dużym udogodnieniem dla młodzieży, która musiałaby dojeżdżać codziennie do szkoły.

– Wszyscy nauczyciele pracują nad podniesieniem atrakcyjności i poziomu nauczania w naszej szkole. Nie bazujemy tylko na przeszłości, przypominaniu osiągnięć z lat poprzednich i pielęgnowaniu tradycji. Opieramy się również na teraźniejszości i ciągłej, wytrwałej pracy mającej na celu jak najlepsze przygotowanie uczniów do egzaminów końcowych i przyszłej drogi zawodowej absolwentów – podkreśla Andrzej Romańczuk, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. St. Reymonta.

 

Podziel się artykułem

0