Pożar w bloku nr 8 przy ulicy Sobieskiego w Rawie. Ucierpiał pracownik spółdzielni mieszkaniowej, który ma poparzoną twarz…

erawaMiasto
komentarzy

Do poważnego pożaru doszło w bloku nr 8, przy ulicy Sobieskiego w Rawie Mazowieckiej. W ogniu stanęła kuchnia i część przedpokoju. Niebezpieczny pożar dość szybko udało się jednak ugasić. Nie obeszło się bez konsekwencji. Poparzony został pracownik spółdzielni, który zajmował się uszczelnianiem gazowej kuchenki. Wyciek gazu podczas tych prac, był prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia.

Informację o pożarze dostaliśmy o 9:44. Rozdzwoniły się wszystkie telefony – podaje Marcin Szymański z rawskiej Straży Pożarnej. Nasi strażacy na miejscu ugasili płomienie, które zajmowały mieszkanie – dodaje Szymański. Do pożaru doszło w kuchni, ogień powoli rozprzestrzeniał się także na inne mieszkalne pomieszczenia. Jak informują strażacy, doszczętnie spłonęło wyposażenie kuchni.

W pożarze, który można zaliczyć do tych wyjątkowo groźnych, ucierpiał pracownik spółdzielni. Mężczyzna ma poparzoną głowę oraz twarz, życiu jego nie zagraża jednak niebezpieczeństwo. Właścicielom mieszkania, którzy w tym czasie znajdowali się w obiekcie, na szczęście nic się nie stało.

Ze względu na spore zadymienie klatki schodowej oraz mieszkań powyżej doszło do częściowej ewakuacji. Na zewnątrz wyprowadzona została kobieta wraz z dzieckiem, którego matka poinformowała strażaków, że dwie osoby przebywające na balkonie z drugiej strony bloku potrzebują pomocy.

Na miejscu pożaru pracowały wszystkie ratownicze służby. Straż zadysponowała trzy wozy gaśnicze, w tym jeden z rawskiego OSP. Do dyspozycji był także podnośnik hydrauliczny oraz dwa wozy operacyjne. Przy pożarze pracowało także pogotowie oraz policja.
Straty materialne są szacowane. Wiadomo, iż ucierpiał nie tylko lokal, w którym doszło do pożaru, ale także mieszkanie poniżej. Zostało ono zalane podczas gaszenia płomieni.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz