19-letni kierowca miał ponad 2 promile i jechał bez prawa jazdy. W gminie Biała Rawska zatrzymała go policja…

erawaPowiat
komentarzy

Funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli drogowej młodego kierowcę, który w miejscowości Szczuki prowadził hondę civic. 19-latek był pijany. 

Kontrola miała miejsce w minioną niedzielę (12.02) około godziny 10:00. Podczas badania okazało się, ze młody kierowca, mieszkaniec powiatu grójeckiego, jechał na podwójnym gazie. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Mało tego, 19-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i nie korzystał z pasów. 
– Co do uprawnień, tłumaczył, że planował uzyskać je w późniejszym czasie. To kolejny przypadek całkowitego braku wyobraźni i rozsądku. Młody człowiek, który nie zdobył jeszcze uprawnień do kierowania samochodem, wsiada za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu – mówi nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Wraz z policją przypominamy, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. W takim przypadku sąd orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierowanie rowerem lub samochodem pod wpływem alkoholu nie tylko jest przestępstwem czy wykroczeniem. Alkohol powoduje: dekoncentrację, wydłuża spostrzeganie i czas reakcji na bodźce, zaburza równowagę i koordynację, zmniejsza zdolność rozpoznawania sytuacji, przez co taki kierowca na drodze staje się zagrożeniem.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci