220 osób wzięło udział w Biegu Tropem Wilczym nad rawskim Zalewem Tatar. Sportowe wydarzenie towarzyszyło obchodom Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

erawaSport
komentarzy

Sportowy akcent upamiętniający Żołnierzy Wyklętych odbył się w minioną niedzielę (26.02) nad Zalewem Tatar w Rawie Mazowieckiej. W trzeciej edycji biegu udział wzięło 220 biegaczy. 

Aktywny sposób na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych po raz kolejny okazał się strzałem w dziesiątkę. Mimo nieprzyjemnego wiatru, do wspólnego biegania nad zalewem przyłączyli się nie tylko rawianie, ale także przyjezdni goście. Dzięki temu tegoroczna, już trzecia odsłona wydarzenia, stała się  rekordową pod względem frekwencji. Na symbolicznym dystansie „Tropem Wilczym” wynoszącym 1963 m pobiegło 173 uczestników. Natomiast w biegu głównym na dystansie 4 km wystartowało 121 kobiet i mężczyzn.

Klasyfikacja sportowa prowadzona była jedynie podczas dłuższego dystansu, na którym zwyciężyli: w kategorii kobiet – Magdalena Pierzchała (Koluszki), drugie i trzecie miejsca zajęły rawianki Magdalena Ciołak i Natalia Koperska; w kategorii mężczyzn: Wojciech Sowik (Rawa Mazowiecka), drugie miejsce Damian Bednarek, a trzecie Krystian Korbus (obaj z Boguszyc). Ponadto przyznano cztery nagrody specjalne, które otrzymali: Nadia Sypka, Agnieszka Kocik, Julia Modelewska i Witold Błądek.

Podczas sportowej rywalizacji nie mogło zabraknąć patriotycznych akcentów. Biegacze byli wyposażeni nie tylko w koszulki nawiązujące do tego wydarzenia, ale także flagi narodowe i opaski w charakterystycznym biało-czerwonym kolorze. 

Fotorelacja z Biegu Tropem Wilczym do zobaczenia tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci