Kolejna tragedia w sortowni owoców na terenie gminy Biała Rawska. Ciężko rannego mężczyznę do szpitala zabrał śmigłowiec…

erawaPowiat
komentarzy

Poważny wypadek miał miejsce w piątek (27.01) po południu w miejscowości Stanisławów w gminie Biała Rawska. Prawdopodobnie przez nieuwagę, pracownika zakładu wciągnęła maszyna sortownicza. Uwolnionego mężczyznę do szpitala przetransportowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

Rawska straż pożarna o zdarzeniu została poinformowana o godzinie 15:17. Na miejsce natychmiast zadysponowano 2 zastępy z JRG Rawa Mazowiecka, 1 zastęp z OSP KSRG Biała Rawska, do Stanisławowa udał się także dowódca JRG Rawa Mazowiecka. 
– Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Stwierdzili, że osoba poszkodowana została wydobyta przed ich przyjazdem i znajduje się już pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego – relacjonuje bryg. Marcin Szymański z PSP Rawa Mazowiecka. 

Obrażenia mężczyzny były jednak na tyle poważne, że konieczne było wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował pracownika sortowni do szpitala. Pomoc strażaków była potrzebna także innemu mężczyźnie, który zasłabł podczas prowadzonych działań. Udzielono mu wsparcia psychicznego i wezwano karetkę. 

W oficjalnym komunikacie Państwowej Straży Pożarnej przypuszczalną przyczyną wypadku stała się nieuwaga osoby poszkodowanej. Teraz sprawie przyjrzy się policja.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci