Komunikacja miejska w Rawie Mazowieckiej wkroczy w kolejny etap. Ratusz niebawem ogłosi przetarg

erawaMiasto
komentarzy

W rawskim Urzędzie Miasta wciąż trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na obsłużenie komunikacji miejskiej. Autobus przejeżdżający ulicami miasta wciąż będzie bezpłatny. Prawdopodobnie pojawią się również wiaty przystankowe. 

Jak zapowiada burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal, w przyszłym miesiącu można spodziewać się ogłoszenia przetargu dotyczącego komunikacji miejskiej. Dotychczas ustalono, że w specyfikacji ma znaleźć się zapis dotyczący wymogów jeśli chodzi o sam pojazd, ratusz zakłada bowiem, że ulicami miasta ma poruszać się pojazd niskopodłogowy, przystosowany zarówno dla osób niepełnosprawnych, starszych, ale i tych podróżujących z dziećmi. 

Dotychczasowa trasa nie ulegnie zmianie, autobus nadal będzie poruszał się jedną linią. Przybędzie jednak przystanków. Na kwietniowej sesji Rada Powiatu Rawskiego na wniosek Zarządu i wcześniej prośbę miasta, wyraziła zgodę na utworzenie przy drogach będących w dyspozycji powiatu dwóch nowych punktów. 
– Ulepszymy tę komunikację, wyjdziemy na przeciw mieszkańcom korzystającym z bezpłatnego autobusu – argumentowała podczas posiedzenia Rady Powiatu Małgorzata Kilman, dyrektor Wydziału Infrastruktury w Starostwie Powiatowym.

Po jednym przystanku w każdym kierunku powstanie przy ul. Tomaszowskiej. Jeden jadąc w stronę pływalni, przy sklepie spożywczym „Adar”, a drugi, powrotny – na wysokości ul. Wierzbowej. 

Kolejnym etapem, po uruchomieniu już właściwej komunikacji, choć dla korzystających mieszkańców działającej na starych zasadach, będzie tworzenie wiat. Tu jednak nie padają konkretne terminy realizacji. 
– Będziemy myśleć, żeby przystanki były bardziej przyjazne mieszkańcom, jakieś wiaty chroniące od deszczu, wiatru i śniegu – mówi burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci