Na sylwestrową noc do aresztu. Za włamanie do sklepu oraz kradzież alkoholu i papierosów dwóm mieszkańcom Rawy grozi do 10 lat więzienia…

erawaMiasto
komentarzy

Rawska policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy w ostatni dzień ubiegłego roku (31.12) włamali się do sklepu na jednym z osiedli skąd wynieśli alkohol i papierosy. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu. 

Pierwsze zgłoszenie dyżurny policji otrzymał około 4:25 od jednej z firm ochroniarskich. Okazało się, że w sklepie przy ulicy Warszawskiej wybita została szyba. Kolejna informacja dotarła pół godziny później, tym razem dotyczyło włamania do sklepu na jednym z rawskich osiedli. 
– Policjanci pojechali na miejsce i między blokami zauważyli młodego mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Mundurowi zatrzymali go po krótkim pościgu. 33-latek miał przy sobie butelkę wódki i 3 paczki papierosów. Jak się okazało, pochodziły one ze sklepu, do którego się włamano. Rawianin został osadzony w policyjnym areszcie – relacjonuje nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Wszystko wskazywało na to, że złodziej nie działał sam. Funkcjonariusze przeglądając sklepowe monitoringi wytypowali drugiego sprawcę. Tego samego dnia, około godziny 13:30 jeden z policjantów kryminalnych zauważył i zatrzymał na ulicy Mickiewicza mężczyznę, który rysopisem odpowiadał sprawcy zarejestrowanemu przez kamery monitoringu. Podejrzewany sprawca, również 33-latek z Rawy trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem w sumie do dwóch sklepów na terenie Rawy, gdzie wybili szyby powodując straty na 1700 złotych, jednak finalnie do nich nie wchodząc, a także kradzieży z włamaniem do trzeciego sklepu, skąd skradli papierosy i alkohol. Za te czyny grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci