Ochotnicy z OSP Biała Rawska przez kilkanaście godzin pracowali w Łodzi. Strażacy pomagali w usuwaniu skutków nawałnicy

erawaPowiat
fot. Damian Melon, OSP Biała Rawska
komentarzy

Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratownictwa w Łodzi wystąpiło z prośbą o pomoc do podległych jednostek straży pożarnych o pomoc w usuwaniu skutków nawałnicy jaka przeszła nad Łodzią i okolicą. Z powiatu rawskiego skierowano strażaków z KSRG OSP Biała Rawska. 

Choć nawałnica ominęła powiat rawski, strażacy ochotnicy i tak byli potrzebni. Do Łodzi wyjechali w czwartek (10.08) wieczorem, po godzinie 20:00. Tam skierowani zostali do odpowiedniej jednostki, gdzie otrzymywali zadania. Ich działania polegały przede wszystkim na usuwaniu powalonych drzew. Wciąż spływające, nowe zgłoszenia sprawiły, że strażacy nieprzerwanie pracowali przez kilkanaście godzin. Do Białej Rawskiej wrócili dopiero dziś około godziny 10:40. 

W sumie na prośbę WSKR do Łodzi z regionu zadysponował 13 zastępów. JRG Skierniewice, a także OSP: Biała Rawska (powiat rawski); Bolimów i Wysokiennice (powiat skierniewicki); Bedoń i Rzgów (powiat łódzki-wschodni); Grabów, Góra Św. Małgorzaty i Świnice (powiat łęczycki); Białobrzegi, Lubochnia, Królowa Wola, Przesiadłów (powiat tomaszowski). 

Szczegółowy opis działań jednostki OSP Biała Rawska na terenie Łodzi można przeczytać na facebooku ochotników

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci