Pierwsza ofiara mrozów w powiecie rawskim. 59-latka znaleziono dziś (5.01) rano w Bogusławkach Małych…

erawaPowiat
komentarzy

Dziś rano na polu w Bogusławkach Małych  (gm. Rawa Mazowiecka) znaleziono zwłoki mieszkańca powiatu rawskiego. Policjanci apelują o pomoc i reagowanie w sytuacjach, w których może dojść do wychłodzenia.

Mężczyznę leżącego w polu, zauważył dziś przed godziną 7:00 gimnazjalista zmierzający na przystanek autobusowy. Nastolatek natychmiast powiadomił swoich rodziców, a oni służby ratunkowe. 
– Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził, że mężczyzna nie żyje. Najprawdopodobniej przyczyną śmierci 59-letniego mieszkańca powiatu rawskiego było wychłodzenie – mówi nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu o reagowanie w sytuacjach, kiedy może dojść do wychłodzenia. Bardzo ważne jest, by nie być obojętnym i informować ośrodki pomocy społecznej w momencie, gdy posiadamy wiedzę o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy. W sytuacjach pilnych wystarczy wykonać jeden telefon, żeby nie dopuścić do zamarznięcia. Nieważne, czy powiadomimy pogotowie, policję, straż miejską czy straż pożarną. Ważne, żeby nie przechodzić obojętnie obok osoby leżącej na ulicy lub ławce. Warto też zainteresować się sąsiadem, którego nie widziało się kilka dni. Często właśnie tak można uratować komuś życie.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci