Poważny wypadek przy rondzie Unii Europejskiej w Rawie Mazowieckiej. Kierowca ciężarówki zakleszczony w kabinie…

erawaMiasto
komentarzy

Ciężarowy renault wywrócił się niedaleko ronda na Osiedlu Zamkowa Wola w Rawie Mazowieckiej. Z samochodu wysypały się śmieci. Kierowcę wydostali strażacy, którzy musieli rozciąć całą kabinę samochodu. 

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dziś (18.03) po godzinie 9:00. Państwowa Straż Pożarna w Rawie informację o wypadku otrzymała z Wojewódzkiego Centrum Ratownictwa. Z zawiadomienia wynikało, że ciężarowy samochód, jadąc od strony Warszawy w kierunku ronda Unii Europejskiej, przewrócił się na bok. Pojazd nie tarasował pasa drogi, ale uwięziony w nim był 60-letni kierowca. 

Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały 3 jednostki z JRG Rawa Mazowiecka oraz OSP Rawa Mazowiecka. Strażacy, po zabezpieczeniu zdarzenia, przystąpili do wydobywania poszkodowanego mężczyzny. Jak podaje PSP, kierowca był bardzo mocno zakleszczony, aby móc go uwolnić, należało przy użyciu trzech zestawów hydraulicznych rozciąć całą kabinę. Cała akcja wydobycia rannego, ze względu na trudne warunki i fakt, iż auto przewrócone było na lewy bok, trwała ponad 1,5 godziny. Kierowca został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który  przetransportował go do szpitala w Skierniewicach. 

Strażacy na miejscu zdarzenia pracowali ponad 3,5 godz. Teraz przyczynę wypadku ustala policja. 

Więcej zdjęć z akcji ratowniczej do zobaczenia tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci