Śmiertelne potrącenie rowerzystki w Komorowie. 80-lenia mieszkanka powiatu rawskiego jechała nocą bez elementów odblaskowych

erawaPowiat
komentarzy

Policjanci z Rawy Mazowieckiej wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym zginęła 80-letnia mieszkanka powiatu rawskiego. Do zdarzenia doszło wczoraj (30.05) około 22:00 w miejscowości Komorów. 

Mundurowi wstępnie ustalili, że kobieta jadąca rowerem została potrącona przez volkswagena golfa, którym kierował 23-letni mieszkaniec powiatu rawskiego. 
– Z pierwszych czynności wykonanych na miejscu wynika , że kobieta skręcała w lewo i wtedy została uderzona przez samochód – informuje nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej – Mężczyzna był trzeźwy, kobieta nie miała żadnych elementów odblaskowych. W tej sprawie wypowie się biegły. 

Warto przypomnieć, że zakładanie elementów odblaskowych po zmierzchu, poza terenem zabudowanym jest wymagane przepisami prawa. Należy jednak pamiętać, iż „odblaski” znacznie podnoszą bezpieczeństwo, szczególnie niechronionych uczestników ruchu drogowego niezależnie gdzie on się porusza. Elementy odblaskowe znacznie zwiększają odległość z jakiej kierowca może zobaczyć pieszego czy rowerzystę, a co za tym idzie, ma więcej czasu na reakcję. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci