Wojciech Sowik ponownie na starcie Halowych Mistrzostw Polski Seniorów PZLA. Lekkoatleta tym razem na 6 miejscu

erawaSport
fot. mluks-rawa.pl
komentarzy

Wojciech Sowik z klubu MLUKS „RAWA” w minioną sobotę (18.02) wziął udział w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów PZLA w Toruniu. Z zawodów wrócił z poprawionym ubiegłorocznym wynikiem. 

Początkowe tempo biegu było wolne, najlepsi zawodnicy szykowali się na końcowe metry. Sowik przez większość biegu radził sobie doskonale i trzymał się czołowych lokat biegnąc na 2-3 pozycji. Gdy na 600 m przed metą zaatakował faworyt mistrzostw, Marcin Lewandowski, wydawało się, że Wojtek może mieć kłopoty z walką o dobrą lokatę. Rawianin zaczął lekko zostawać w tyle.

Jednak ostatnie 200 m, które często było bolączką Wojtka, tym razem wyglądały inaczej. Szybko doganiał rywali i z 9 pozycji przesuwał się do przodu. Na ostatniej prostej pokonał niezwykle groźnych przeciwników, wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski: Damiana Rudnika i Patryka Marmona i ostatecznie zajął 6 lokatę z czasem 3.54.23.
– To dla naszego klubu na MP Seniorów największe osiągnięcie, a więc Wojtek ponownie wpisuje się trwale w historię rawskiej lekkoatletyki. Dla Wojtka to kolejny udany sezon halowy, w którym 2-krotnie poprawiał rekord klubu na 2000 m doprowadzając go do znakomitego wyniku 5.21.06. W tym roku priorytetem jest sezon letni i poprawa rekordów na 1500 m oraz dobre lokaty na MP Młodzieżowców – mówi Jarosław Wasiak, trener klubu MLUKS „RAWA”. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci